Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’ın EBA şampiyonları bisikletlerine kavuştu

Diyarbakır - 13 Eylül 2020 17:52 A A

Kayapınar Belediyesi EBA şampiyonlarını seçiyor projesi kapsamında bisiklet kazanan öğrencilere bisikletleri düzenlenen törenle dağıtılıyor. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde bisikletlerini teslim alan öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA Programını devreye sokarak, çocukları bu programa evde online olarak eğitime katılmalarını istediğini hatırlatarak, “Bizde Kayapınar Belediyesi olarak bunu teşvik etmek amacıyla çocuklarımıza en çok EBA programını kullananlara ödül vereceğimizi belirtmiştik ve Kayapınar ilçemizden de çok güzel bir katılım oldu. Nisan ve Mayıs aylarında Kayapınar öğrencilerimiz Diyarbakır’da en çok EBA’yı kullanarak dereceye girdiler” dedi.

“300 ÖĞRENCİYE BİSİKLETLERİNİ TESLİM EDİYORUZ”

Belediye olarak, 300 öğrenciye bisiklet ile ödüllendireceklerine dair söz verdiklerini ifade eden Koç, “Onları grup grup çağırarak, mesafe kurallarına uygun olarak, onlara bisikletlerini teslim ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunun da bu çalışmamız devam edecek. Çünkü bu yıl da birinci sınıflar ve anaokullarında biliyorsunuz yüz yüze eğitim olacak ama diğer sınıflarımızda yine EBA’da eğitim devam edecek. Bizde onları bu tür ödüllerle teşvik edeceğiz. Onların eğitime katılımlarını sağlamalarını, eğitimde geri kalmalarını istemiyoruz. Beledilye ve kaymakamlık olarak elimizdeki tüm imkanları onlar için kullanıyoruz” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 847 kez okundu.
Diyarbakır - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.