23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam ve Başkan V. Beşikci, vatandaşa güç ve moral verdi

Diyarbakır - 20 Mart 2020 21:23 A A

Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, vatandaşlara içinde kolonya, maske, sabun ve ıslak mendil bulunan ‘korona paketi’ni bizzat dağıttı. Sokakta ve apartmanlarda tek tek vatandaşlar ile görüşen Kaymakam Beşikci, onlardan zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istedi.  Vatandaşlar da, Başkan Vekili Beşikci’nin insanlar içinde dolaşıp güç ve destek vererek bilgilendirmelerinin kendilerini çok memnun ettiğini aktararak teşekkür etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede oturan ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek, virüse karşı korunmaları için içinde kolonya, maske, sabun ve ıslak mendilin bulunduğu ‘korona paketi’ dağıttı.

APARTMANLARDA TEK TEK VATANDAŞLAR İLE GÖRÜŞTÜ

Vatandaşların evden çıkma ihtiyaçlarını minimum seviyeye indirmek için hijyen paketi ve sıcak yemek projesi başlatan Kaymakam Beşikci, Yenişehir ilçesinde sahaya çıkarak sokakta ve apartmanlarda tek tek vatandaşlar ile görüştü. Kimsesiz yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hijyen paketi dağıtımı ve sıcak yemek servisi başlatarak öncü olan Kaymakam Beşikci, vatandaşlara uyarılarda bulunarak ihtiyaçlarını Whatsapp ihbar hattından ulaştırabileceklerini söyledi.

‘MÜMKÜN OLDUĞUNCA EVDEN ÇIKMAYIN’

Kaymakam Beşikci, “Malumuz korona virüs salgının Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından sonra gerçekten alınan olağanüstü önlemlerle beraber bu virüs tehlikesinin ülkemize ulaşması mümkün olan en son noktaya kadar ertelenebilmiş olsa da geçtiğimiz günlerde ilk vakanın yurdumuzda görülmesiyle birlikte başta Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin talimatlarıyla birlikte bir dizi önlem ve destek paketleri uygulamaya konuldu. Bu noktada bizim vatandaşlarımızdan en büyük beklentimiz, mümkün olduğunca evlerinde kalmaları, zaruri olmadığı sürece dışarı çıkmamaları, kalabalık oluşturacak ortamlardan, toplu organizasyonlardan bu noktada uzak kalmalarıdır. Özellikle de vatandaşlarımızdan kişisel hijyenlerine önem göstermelerini bekliyoruz. Tabii bu noktada vatandaşlarımızın zaruri olmadıkça evlerinden çıkmamalarını beklerken, bir yandan da belli bir yaşın üstünde kimsesiz yaşlı ya da kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın Yenişehir Belediyesi olarak evden çıkma ihtiyaçlarını minimuma indirmek adına bizler de üzerimize düşen bir dizi vazifeyi yerine getirmeye başladık. Bu noktada kimsesiz yaşlı vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek servisi, aynı zamanda kolonya, ıslak mendil, sabun, maske gibi bir takım hijyenik ürünlerden oluşan hijyen paketlerimizi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

‘BU VİRÜS TEHDİDİNİ EN AZ ZARARLA DEF EDEBİLECEĞİMİZE İNANIYORUM’

Beşikci, “Bu noktada söyleyebileceğim tekrardan vurgulamak istiyorum ki, vatandaşlarımız zaruri olmadıkça evlerinden çıkmasınlar. Yenişehir Belediyesi olarak oluşturduğumuz bulaştırıcı hastalıklarla mücadele acil destek ekibimize vatandaşlarımız sosyal medya üzerinde, Whatsapp ihbar hattında, telefonla ulaşmaları halinde kaymakamlığımız ve Yenişehir Belediyesi olarak bütün hizmetleri yerinde evlerinde ulaştırmaya hazırız. İnşallah hem bu önlemlerin etkisiyle hem milletimizin duasıyla hem de Cenab-ı Allah’ın yardımıyla bu virüs tehdidini en az zararla en kısa zamanda def edebileceğimize inanıyorum. Şuana kadar bizim tespit ettiğimiz 500’e yakın yaşlı, kimsesiz evlerinde herhangi birinden destek almadan yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımız var. Biz ilk etapta bu vatandaşlarımıza hijyen paketlerimizi ve sıcak yemek servislerimizi ulaştırmayı düşünüyoruz. Ancak zaman içerisinde sosyal medya üzerinden, Whatsapp hattımız üzerinden belediyemize müracaat eden vatandaşlarımızla birlikte bu yelpazemizi imkanlarımız ölçüsünde genişletebiliriz” ifadelerini kullandı. 

VATANDAŞ, BEŞİKCİ’NİN BU TAVRINDAN MEMNUN KALDI

Mehmet Uğur adlı vatandaş, insanlar için dolaşıp güç ve destek vererek bilgilendirmelerinin kendilerini çok memnun ettiğini aktararak teşekkür etti. Uğur, “Kaymakam ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin kapımızı çalması, bizlere güç ve destek vererek bilgilendirmeleri bizleri çok sevindirdi’’ diye konuştu.

Kaynak: İHA

Bu haber 573 kez okundu.
Diyarbakır - 21:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.