29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Koç, çocuk yazarları kabul etti

Diyarbakır - 9 Ekim 2020 13:10 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Çocuk Yazarlarını Arıyor’ Projesi kapsamında hazırlanan kitapta hikâyelerini yazan ana sınıfı öğrencilerini kabul etti.  Minikleri, aileleriyle birlikte Belediye Meclis toplantı salonunda kabul eden Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, onlara kendi eserlerinin yer aldığı kitapları ve hediyeler verdi.

“Kayapınar Çocuk Yazarları Arıyor” Projesi kapsamında Kayapınar Belediyesi ve Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile anasınıfı öğrencilerinin kendi hikayelerini çizerek ve anlatarak oluşturdukları eserler okuyucuları ile buluştu.

Eserlerin yazarı olan minikleri aileleri ve öğretmenleriyle birlikte kabul eden Başkan V. Koç, Diyarbakır’ın Ali Emiri’lerin, Cahit Sıtkı Tarancı’ların, Sezai Karakoç’ların memleketi olduğunu ve çocuklarımızın bu eserler ile onların yolunda ilerlediğini görmenin sevincini yaşadığını söyledi.

Kayapınarlı minikleri özverilerinden dolayı tebrik eden Başkan V. Koç, kendilerine Kayapınar Belediyesi tarafından bastırılan eserlerini ve çeşitli hediyeleri takdim etti. Bu arada, bazı veliler Kaymakam ve Belediye Başkan V. Koç ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Bu haber 649 kez okundu.
Diyarbakır - 13:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.