29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaynaklar plansızlık nedeniyle çöpe mi gitti?

Diyarbakır - 14 Şubat 2021 14:40 A A

Diyarbakır Yenişehir ilçesinde bir hafta önce dikilen ağaçlar, refüj, kaldırım genişletmesi nedeniyle tekrar söküldü. Bir haftalık çalışma ve belediyenin kaynakları, plansızlık nedeniyle çöpe gitti.

Diyarbakır merkez Yenişehir Belediyesi, TOKİ konutlarının bulunduğu Üç Kuyular’daki  yol ve kaldırımın ağaçlandırılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde talepte bulundu. Talebi kabul eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı. Orta refüjler ağaçlandırılmaya başlandı. Bir hafta başlatılan çalışma önceki gün durduruldu.

Ağaçlandırma çalışması, yol, kaldırım ve refüj genişletme çalışmaları nedeniyle durdurulması üzerine dikilen ağaçlar da yerlerinden söküldü. Ağaçların aniden söküldüğünü gören mahalleli, ağaçların çalındığından şüphe ederek, emniyetti haberdar etti. Ancak daha sonra yaşanan bir “ağaç hırsızlığı” olmadığı” belediyenin plansızlığından kaynaklandığı anlaşıldı.

Genişletme çalışmalarından haberdar olmayan belediye park ve bahçe birimi, gelen talep üzerine ağaçlandırma çalışması başlattı. Ancak, daha sonra refüj, kaldırım ve yol çalışmalarının yapılacağından haberdar edilen park ve bahçe birimi, ağaçlandırmayı sonlandırarak, dikilen ağaçları yerinden sökerek, Mastfroş Caddesi’ne taşındı. Ağaçlar, bu caddedeki orta refüjün ağaçlandırılmasında kullanıldı.

Mahalli ise olaya tepkili. Mahalleli, yaşanan koordinasyonsuzluk nedeniyle belediyenin kaynaklarının boşa harcanmasına tepki gösterdi.

Salih YEŞİL’in Özel Haberi

Bu haber 382 kez okundu.
Diyarbakır - 14:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.