34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kenyalı iş insanından Diyarbakır OSB’ye ziyaret

Diyarbakır - 2 Aralık 2020 13:32 A A

Kenya’da medikal ve kozmetik sektöründe büyük yatırımları bulunan Stanmed Zincirleri sahibi iş insanı İan Leopald Okella, Diyarbakır’a gelerek Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Ortak yatırım ve partner konusunda ciddi firmalarla ticaret yapmak amacıyla Diyarbakır’a gelen Okella, Diyarbakır’daki iş insanları Ahmet Tanaman ve koordinatör Mehmet Çağatay Çağa ile birlikte OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ile de görüşerek, yatırım alanları hakkında bilgi aldı. Kenyalı iş insanı Okella ve beraberindekiler sırasıyla Özden Tüketim Firması ve Lila Kozmetik Firmalarını gezdi. Lila Kozmetik Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız tarafından karşılanan Okella ve beraberindekiler, özellikle saç boyası ve bakım ürenleri hakkında bilgi aldı. Yapılan görüşmeler sonunda Lila Kozmetik ile çalışmayı çok istediklerini belirten Okella, “Çok kaliteli ve seçkin ürünleri ülkemizde de pazarlamak istiyoruz. Bunun için ön görüşmeleri yapmak üzere geldim. Lila Kozmetik, dünya çapında bir marka olduğunu gördük. Hem kaliteli hem de ekonomik. Lila Kozmetik firması yetkilileri ile ticaret partneri olmak için bu ilk görüşme oldu ama bunun devamını kısa sürede getireceğimize inanıyorum” dedi.

Lila Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız da, ziyaretinden dolayı İan Leopald Okella’ya teşekkür ederek, “Türkiye’nin ve dünyanın bir çok ülkesinde ciddi pazar payına sahip olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Diyarbakır firması olarak, dünyada her bir saniyede bir, bizim ürünümüz kullanılıyor. Sayın Okella, bizleri ziyaret ederek, birlikte ticaret yapma isteklerini iletti. Ürünlerimizi de çok beğendiklerini aktardı. Kendileri bizimle çalışmak istediklerini aktardı. Ticaret yapabilmemizin altyapısını ve resmi şartları oluşması halinde kendileriyle çalışabileceğimizi ilettim” diye konuştu.

Bu haber 565 kez okundu.
Diyarbakır - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.