14° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsal mahallelerde asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Bağlar - 18 Kasım 2020 13:43 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların kış mevsiminde güvenli ve konforlu ulaşımdan yararlanması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, vatandaşların ulaşımlarını daha konforlu ve güvenli şekilde sağlamaları için kırsal mahalle ve mahalle grup yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Bağlar İlçesi Gönendi, Kulp İlçesi Ağıllı, Ergani İlçesi Devletkuşu, Kabasakal ve Köprü mahallelerinde yol yapım, bakım, onarım, genişletme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde sanat yapıları (menfez) inşa ediyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Bağlar İlçesi Gönendi Mahallesi’nde 2,5 kilometrelik yolda sathi kaplama için yolda stabilize çalışmalarını sürdürüyor. Ergani İlçesi Devletkuşu Mahallesi’nde yol genişletme çalışmalarını sürdüren ekipler, yolda ihtiyaç duyulan yerlerde sanat yapıları (menfez) inşa ediyor. Ergani İlçesinde ayrıca sathi kaplama yapılacak 2 kilometrelik Kabasakal Köprü mahalle yolu stabilize çalışması devam ediyor.

DİYARBAKIR CADDESİ’NE 98 FROZE KAZIK DİKİLDİ

Kulp İlçesi Ağıllı Mahallesi’ndeki 6 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarına devam eden Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Kulp ilçesinde yıllardır sürekli çöken Diyarbakır Caddesi’nde 115 froze kazık dikme çalışmalarında 98’i tamamlandı.

İHTİYAÇ DUYULAN YOLLARA KİLİTLİ PARKE TAŞI

Sathi kaplama asfalt serme dışında ihtiyaç duyulan yollara kilitli parke taşı döşeme ve beton dökme çalışmalarını da sürdürüyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonunda yapılan planlama ve hava koşullarının yol yapımına uygunluğunu göz önünde bulundurarak ilçelerde de yol yapım çalışmalarına devam edecek.

Bu haber 289 kez okundu.
Bağlar - 13:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.