17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsal mahallelerdeki cami ve taziye evlerine çevre koruması

Bağlar - 4 Şubat 2020 19:41 A A

Bağlar Belediyesi, kırsal mahallerde bulunan camiler ve taziye evlerini olası yabani hayvan saldırıları ve tehlikelere karşı perde beton ve tel çit çalışması ile koruma altına aldı.

Vatandaşların talebi üzerine gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Havaların ısınmasından sonra buralarda gerekli çevre düzenlemesini de gerçekleştirerek camilerimizi ve taziye evlerimizi güzel bir görüntüye kavuşturacağız.” dedi.

VATANDAŞLAR TALEP ETTİ, BELEDİYE YERİNE GETİRDİ

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesine bağlı kırsal yerleşim yerlerinde bulunan camiler ve taziye evleri, kış dönemlerinde yaşanan yabani hayvan saldırıları ve çeşitli tehlikelere karşı koruma altına alındı. 

Vatandaşların talebi üzerine Bağlar Belediyesi, 10 kırsal yerleşim yerinde tel çit ve beton perde çalışması gerçekleştirerek buralardaki camiler ve taziye evlerini dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruma altına aldı.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal yerleşim yerlerine yönelik olarak devam eden çalışmalar kapsamında havaların ısınmasından sonra ise taziye evleri ve camilerin çevre düzenlemesi yapılacağı bilgisi verildi.

“ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Vatandaşlar yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve emeği geçen tüm ekiplere teşekkür etti. Başkan Beyoğlu da vatandaşa yapılan her hizmetin kendileri için bir sorumluluk olduğunu ifade ederek insanların huzurunu ve mutluluğunu esas alan hizmetlerin devam edeceğini kaydetti. Başkan Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın taziye evleri ve camilerle ilgili talebi vardı. Biz de gerekli çalışmaları yaparak çevre koruması gerçekleştirdik. Bu bizim için bir sorumluluktur. Vatandaşlarımız huzurlu ve mutlu olsun diye hizmet etmeye devam edeceğiz. Havaların ısınmasından sonra camilerimize ve taziyelerimize yönelik çevre düzenlemesini de gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Bu haber 499 kez okundu.
Bağlar - 19:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.