27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsal Mahallenin Taziye Evine Beton Boru Ve Yeni Yol Hizmeti

Bağlar - 8 Şubat 2021 15:44 A A

Ak Partili Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Karahan Mahallesi’nde taziye evine yeni yol kazandırarak, yağışlı günlerde yaşamın olumsuz etkilenmemesi için beton boru döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Kırsal Karacadağ ve Develi mahallelerinde yeni yol çalışması gerçekleştirilerek merkez Körhat Mahallesi’nde de parke taşı çalışması yapılarak ara sokaklar ve kaldırımlar yaya kullanımları için elverişli hale getirildi.

VATANDAŞ TALEP EDİYOR, BELEDİYE YERİNE GETİRİYOR

Bağlar Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine yerleşim yerlerinde alt yapı hizmetlerine devam ederek ulaşımda yaşanan aksaklıkları çözüme kavuşturuyor.

Kırsal Karacadağ Mahallesi’nde 800 metre uzunluğunda iki yeni yol tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunulurken, Develi Mahallesi’nde de 400 metre uzunluğunda yeni yol hayata geçirildi.

Belediye ekipleri, Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla kırsal mahallelerde bulunan taziye evlerinin eksiklerini de gideriyor. Karahan Mahallesi’ne bağlı Sofu Halil Mezrası’nda taziye evine giden güzergahta yeni yol yapılarak yağışlı günlerde ulaşımın sağlıklı yaşanması için de 20 adet beton boru döşemesi gerçekleştirildi.

KÖRHAT MAHALLESİ ARA SOKAKLARI ARTIK DAHA HUZURLU

Merkezde ise Körhat Mahallesi’nin ara sokakları ve kaldırımlarında eskiyerek kullanılamaz hale gelen parke taşları değiştirildi. Yeni parke taşları döşenerek kaldırımlar ve ara sokaklar kullanışlı hale getirildi. Hizmet rekoru kırmaya devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Hizmetsiz günümüz yok. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu koşullarda yaşamasına imkan tanımak için halkımızdan gelen talep ve kendi tespitlerimize göre yeni hizmetler kazandırıyoruz. Vatandaşımız huzurlu ve mutlu oldukça bizler de daha keyifle onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 406 kez okundu.
Bağlar - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.