36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsal Yerleşim Yerleri Yeni Yollarla Hayat Buluyor

Bağlar - 23 Eylül 2020 16:09 A A

Bağlar İlçe Belediyesi, bir buçuk yılda kırsal yerleşim yerlerine 52 kilometre yeni yol kazandırarak vatandaşların ulaşım sorununu çözdü.  Son olarak Alatosun Mahallesi’ne bağlı Derbi Mezrası, Sarıdallı Mahallesi ile Kolludere Mahallesi ve mezralarında inşa edilen yeni yerleşim alanları yol hizmetine kavuşturuldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardında 20 yıl sonra yönetim değişikliği yaşanarak HDP’den Ak Parti’ye geçen Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi, bir buçuk yılda kırsal yerleşim yerlerine 52 kilometre yeni yol kazandırarak bu alanda önemli bir başarıya imza attı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hem hafta içi hem de hafta sonunda aralıksız olarak yürüttüğü çalışmalarda bir hafta içinde 3 mahalle ve bu mahallelere bağlı mezraların yol sorunu çözüme kavuşturuldu. Alatosun Mahallesi’ne bağlı Derbi Mezrası, Sarıdallı Mahallesi ile Kolludere Mahallesi ve mezralarında inşa edilen yeni yerleşim alanları, alt temel malzemeleri kullanılarak ulaşım için elverişli hale getirildi.

“İLÇEMİZİN HER KARIŞINA HİZMET GÖTÜRMEK İSTİYORUZ”

Mahalle muhtarları ve kırsal yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlar, yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve çalışmayı gerçekleştiren ekiplere teşekkür etti.

Göreve geldikten sonra kırsal yerleşim yerlerine yönelik hizmet seferberliği başlattıklarını belirten Başkan Beyoğlu, vatandaşların huzur ve refahını esas alarak çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Beyoğlu, “İlçemizin her karışını hizmetle tanıştırmak ve milletimizi mutlu etmek için gece gündüz yoğun emek ve mesai harcayarak çalışıyoruz. Bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 547 kez okundu.
Bağlar - 16:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.