29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsal yerleşim yerlerinin kaderini değiştiren ulaşım hamlesi

Bağlar - 16 Kasım 2020 16:44 A A

Bağlar Belediyesi, 20 yıl sonra değişen belediye yönetimi ile Nisan 2019-Kasım 2020 tarihleri arasında 37 mahalleden oluşan kırsal yerleşim bölgelerinde 75 kilometre yeni yol çalışması gerçekleştirdi. Bu rakam belediyenin 26 yıllık tarihinin en yüksek rakamı olurken, aynı zamanda bu bölgelerde bulunan cami, okul ve taziye evlerinin yenileme çalışmaları da yapıldı.

Bağlar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan 48 mahallenin 36’sını oluşturan kırsal yerleşim yerlerine son bir buçuk yılda hayata geçirdiği alt yapı, ulaşım ve üst yapı hizmetleriyle öne çıktı.

Önemli çoğunluğu Karacadağ bölgesinde bulunan kırsal mahalle ve bağlı mezralarda hızla artan yeni yerleşim yerlerinin sorunlarını çözmek üzere belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla oluşturulan ekip, hafta sonları ve pandemi sürecinde de yoğun bir mesai harcayarak 18 aylık zaman diliminde 75 kilometre yeni yol ve yol bakım yenileme çalışmasına imza atarak belediyenin 26 yıllık tarihinin en yüksek oranına ulaştı.

Son olarak Alatosun Mahallesi’ne bağlı Keloş Mezrası ile Alatosun Mahallesi’nde yeni hizmete giyen bölgelere yol hizmeti kazandırdı.

OKUL, CAMİİ VE TAZİYE EVLERİNE YENİLEME DESTEĞİ

Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerinde bulunan cami ,taziye evi ve okul gibi vatandaşlara ortak hizmet veren yerlerin bakım ve yenilemesini gerçekleştirirken, çeşitli nedenlerle mağdur olan vatandaşlara da çimento, kum ve malzeme desteğinde bulundu. Önceki yıllarda doğal afetlerin neden olduğu mağduriyetlerle gündeme gelen Karacadağ bölgesindeki yerleşim yerlerinde hayata geçirilen menfez köprü ve beton borular sayesinde hayvanların  telef olması ve tarım arazilerinin hasar görmesi gibi olaylar tarihe karıştı.

“UZUN YILLARIN İHMALİNİ GİDERİYORUZ”

Kırsal mahalle ziyaretleri sırasında alt yapı ve ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılara bizzat şahit olduklarını vurgulayan Bağlar  Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Uzun yılların ihmalini yansıtan bir tablo ile karşılaşınca hemen harekete geçerek hizmet seferberliği başlattık. Hafta sonu demedik, pandeminin arkasına sığınmadık. Milletimizin hak ettiği hizmetleri alması için samimi bir gayret ortaya koyan ekiplerimiz 20 yılda yapılmayan hizmeti bir buçuk senede yerine getirdi. Nerede bir ihtiyaç tespit ettiysek ve vatandaşlarımızdan talep geldiyse ‘başımız gözümüz üstüne’ diyerek çözmek için koştuk.” dedi.

ARA SOKAKLARDA YENİLEME ÇALIŞMALARI SON SÜRAT

Bu arada Bağlar Belediyesi, merkez Şeyh Şamil Mahallesi kaldırım ve ara sokaklarını yenileyerek parke taşı döşeme çalışmalarıyla vatandaşların hizmetine sundu. Birçok mahallede sokak yenileme ve parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Bağlar Belediyesi tarafından asfaltlanan Bağcılar Mahallesi’ndeki cadde ve sokakların görüntüsü Büyükşehir Belediyesi’nin çizgi çalışmalarından sonra ışıl ışıl hale geldi.

Bu haber 520 kez okundu.
Bağlar - 16:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.