Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kırsalda yeni yollar asfaltla buluşuyor

Diyarbakır - 12 Temmuz 2021 17:49 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2021 sezonunda kırsal mahallelere 1200 kilometre sathi kaplama asfalt hedefiyle başlattığı çalışmalarını 6 ilçede tamamladı.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, yol açma, genişletme, stabilize ve yeni asfalt serme çalışmaları kapsamında, Mayıs’ta 1200 km sathi kaplama asfalt hedefiyle başlattığı kırsal mahalle grup ve mahalle yollarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

6 İLÇEDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi, güvenli ve konforlu bir seyahat için kentin en uzak bölgeleri dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan her tarafta vatandaşların taleplerini karşılıyor. Çüngüş, Ergani, Hani, Kulp, Çınar ve Kayapınar ilçelerinin kırsal mahalle grup ve mahalle yollarına 173 km sathi kaplama asfalt sererek çalışmalarını tamamladı.

YOL GENİŞLİĞİ 7 METREYE ÇIKARILIYOR

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların seyahat güvenliklerini üst seviyeye çıkarmak için, daha önce 5,5 metre olan grup mahalle yollarının genişliğini 7 metreye çıkarıyor. Yolların zeminlerinde herhangi bir bozulma yaşanmaması için sathi kaplama asfalt serilecek yollarda alttemel ve temel çalışması yürüten ekipler, ihtiyaç duyulan noktalarda kazı dolgu çalışması da gerçekleştiriyor. Çalışmalarda ihtiyaç duyulan yollara beton asfalt, mahalle içi ile sathi kaplama asfalt sermeye uygun olmayan bölümlerin zeminine kilitli parke taşı döşeniyor.

11 İLÇEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tamamladığı 6 ilçe dışında, sathi kaplama asfalt serme işlemlerini 11 ilçede yoğunlaştırdı. Sathi kaplama asfalt serilecek yolların zeminin daha sağlam ve dayanıklı olması için alt temel, stabilize, dolgu, menfez, yol genişletme, sanat yapıları ve büz döşeme çalışması yürüten ekipler, altyapı işlemleri sona eren yerlere asfalt serecek.

Bu haber 469 kez okundu.
Diyarbakır - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.