Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kısıtlamanın ardından Diyarbakır’da hareketlilik

Bağlar - 4 Mayıs 2020 14:31 A A

Diyarbakır’da, 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle bugün ‘evde kal’ çağrılarına rağmen cadde ve sokaklarda hareketlilik gözlendi.

İçişleri Bakanlığı’nca 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Diyarbakır’ın cadde ve sokaklarının kalabalık olduğu görüldü. ‘Evde kal’ çağrılarına rağmen Diyarbakırlılar, kısıtlama sonrası ilk gün dışarı çıktı. Esnaf, dükkanları açarken, alışveriş yapmak için dışarı çıkanlar ise çarşı ve pazarlara gitti.

Banka ve PTT şubeleri önlerinde de sabah saatlerinden itibaren kuyruklar oluştu. Sırada bekleyenlerin sosyal mesafe kurallarına yeterince uymadığı ve az sayıda kişinin maske taktığı gözlendi. Alışveriş yapan çoğu kişi, işi bittikten sonra hemen eve döneceğini söyledi.

Bu haber 385 kez okundu.
Bağlar - 14:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.