23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kısıtlı imkânlarla gelen büyük başarı!

Bismil - 11 Ağustos 2020 11:18 A A

Diyarbakır’ın Bismil’in Yukarıdarlı Ortaokulunda bu yıl LGS’ye giren 11 öğrenciden 5’i Fen Lisesini kazandı. Kısıtlı imkânlarla eğitim ve öğretim sunan bir köy okulunun bu denli başarısı Bismil ve Diyarbakır’da büyük yankı uyandırdı. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, Okulun idarecilerini ve öğrencilerini tebrik etti.

LGS’nin açıklanmasıyla birlikte başarılı öğrenciler bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Diyarbakır’ın Bismil İlçesine 3 kilometre uzaklıkta kısıtlı imkânlara sahip olan küçük bir köy okulu olan Yukarıdarlı Ortaokulu, LGS’de büyük bir başarıya imza attı.

İlkokul ve Ortaokul olarak hizmet veren Yukarıdarlı Okulunda 7 öğretmen ve 125 öğrenci bulunuyor. Öğretmenlerin yoğun mesaisi sonucu LGS’ye sınavına 11 öğrenci hazırlandı. Mesailerini öğrencilerin başarısı için harcayan öğretmenlerin emekleri boşa gitmedi ve 11 öğrenciden 5’i LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Fen liselerine girmeye hak kazandı.

Alınan bu başarı Bismil ve Diyarbakır’da büyük bir yankı uyandı. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, okulu arayarak, başta idarecileri olmak üzere öğretmenleri ve Fen liselerine girmeye hak kazanan öğrencileri tebrik etti.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1121 kez okundu.
Bismil - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.