11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

Kitap Fuarı heyecanı ay sonunda başlıyor

Diyarbakır - 1 Eylül 2019 18:44 A A

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olan ve bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Diyarbakır Kitap Fuarı, 28 Eylül-6 Ekim 2019 tarihlerini kapsayan dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile hazırlanan Diyarbakır 7. Kitap Fuarı, 28 Eylül-6 Ekim 2019 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

YAZAR VE ŞAİRLER OKURLARIYLA BULUŞACAK

Diyarbakır’da fuarlar arasında en fazla ilgi gören ve bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı’na, aralarında Adnan Özyalçıner, Canan Tan, Ahmet Telli, Mine Söğüt, Altan Öymen, Aytül Akal, Ahmet Şimşirgil, Latife Tekin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Feryal Saygılıgil, Kemal Hamamcıoğlu, Lal Laleş, Birsen Ekim Özen, Şener Özmen, Kemal Varol, Ayşe Hür, Şeyhmus Diken, Berken Bereh, Gaye Boralıoğlu, Erdoğan Aydın, Toprak Işık, Gülseren Budayıcıoğlu, Selim Temo, Çiğdem Gündeş, Vecdi Erbay ve İsmail Beşikçi’nin de bulunduğu pek çok yazar ve şair okurlarıyla bir araya gelecektir.

130 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacacağı fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 75 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Girişin ücretsiz olduğu ve 9 gün sürecek olan Diyarbakır Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 6 Ekim tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

GEÇEN YIL ZİYARETÇİ REKORU KIRILMIŞTI

Geçen yıl düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı, altı gün boyunca 109 bin 161 kitapsever tarafından ziyaret edilmişti. Ziyaretçilerin 16 bin 893’ü fuarı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrencilerden oluşuyorken, yetişkin kitapseverler fuara büyük ilgi göstermişti.

Bu haber 626 kez okundu.
Diyarbakır - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.