32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kitaplar Çocukların Ayaklarına Gidecek

Diyarbakır - 6 Nisan 2021 10:08 A A

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından yürütülen “Yetim Destek Kampanyası” çerçevesinde, Dernek ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Diyarbakır’da ikamet eden, babası vefat etmiş, ekonomik bakımdan zor durumda olan, ihtiyaç sahibi çocukların maddi ve manevi yönden refahlarının artırılmasına yönelik yapılan işbirliği protokolü Vali Münir Karaloğlu tarafından onaylandı.

Atılan imzaların ardından açıklamalarda bulunan Vali Karaloğlu, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği ile daha önceki yıllarda da yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine dönük çalışmalar yaptıklarını, Diyarbakır’da da çalışmaların, imzalanan protokolden daha önce başladığını söyledi.

Karaloğlu, protokolle yetim çocuklarına, her bir çocuk için aylık 150 TL burs sağlanacağını, aynı aileden en fazla 2 çocuk olmak üzere ilk aşamada toplamda 100 çocuğun burstan yararlandırılacağını belirtti. Bu sayının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağını da ifade eden Karaloğlu, Diyarbakır’da yetim çocuklara dönük çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

ÇOCUKLARA GEZİCİ KÜTÜPHANE

Derneğin Diyarbakır’a bir kırtasiye bağışı yapacağının da altını çizen Vali Karaloğlu, Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde gezici bir kütüphanenin Diyarbakırlı çocukların hizmetine sunulacağını vurguladı. Gezici kütüphaneyle kitapları çocukların ayaklarına götüreceklerini belirten Karaloğlu, kütüphanenin, çocuklar için hem bir kitap okuma etkinliği hem de sosyal bir aktivite ortamı sağlayacağını dile getirdi.

Önümüzdeki dönemlerde işbirliğinin sosyal yardımların dışında başka konularda da devam edeceğini söyleyen Karaloğlu, “Yetim gülerse dünya güler. İnşallah, Rabbim yetimlere yapmış olduğumuz yardım ve desteklerle, şehirdeki işlerimizi de bereketlendirsin ve kolaylaştırsın. Biz inanıyoruz. Şehirde yetimlere sahip çıkıldığında, o şehirde işlerin kolaylaştığını ve bereketlendiğini gördük.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bünyesinde yetimlerle ilgili hizmetler için bir daire kurulduğundan bahseden Vali Karaloğlu, sivil toplumla çalışmayı önemsediklerini, bundan sonra da yapılan hayır işlerinde sivil toplumu bu hayır işlerine ortak etmeye devam edeceklerini söyledi.

Bu haber 620 kez okundu.
Diyarbakır - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.