Hafif yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kızılay, Diyarbakır’da 10 bin ekmek dağıtacak!

Bağlar - 24 Nisan 2020 18:02 A A

Ramazan Ayında yardım seferberliği başlatan Diyarbakır Kızılay Şubesi, günlük bin 500 kişilik sıcak yemek çıkarıyor.

Diyarbakır Kızılay Şube Başkanı Mesut Işık, “Diyarbakır il genelinde Ramazan Ayının ilk günü ve mübarek cuma günü münasebetiyle 10 bin ekmek dağıtımı yapılacak.” dedi.

Diyarbakır’da yardıma muhtaç vatandaşlara Ramazan Ayı boyunca yardımlarını ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Işık, bu kapsamda kentte bulunan bütün Kızılay şubelerinde faaliyet yürüttüklerini vurguladı.

Diyarbakır’ın yoksullarına, yetimlerine, hastalarına, engelli ailelerine ve yalnız yaşayan yaşlılara Ramazan Ayı boyunca iftar yemekleri götüreceklerini belirten Işık, bu faaliyetleri 130 kişilik bir ekiple gerçekleştireceklerini söyledi.

“RAMAZAN BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İFTAR YEMEKLERİNİ ULAŞTIRMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Ramazan Ayında her gün düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştıracaklarını belirten Işık, “Ramazan faaliyetleri kapsamında hazırlıklarımızı yaptık. Diyarbakır’ın mağdurlarına, yoksullarına, yetimlerine, hastalarına, engelli ailelerine ve yalnız başına yaşayan yaşlılarına inşallah bizler Kızılay bünyesinde iftar yemeklerini ulaştıracağız. Yine Vefa Sosyal ve Destek Gurubundaki nene-dedelerimize ve kronik hastalarımıza bizler her gün düzenli olarak yemek götüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“DİYARBAKIR’IN FARKLI NOKTALARINDA 10 BİN ADET EKMEK DAĞITACAĞIZ” 

Bugün Diyarbakır’ın birçok noktasında 10 bin ekmek dağıtımı olacağını vurgulayan Işık, şunları söyledi:

“Ramazan Ayının ilk günü olan bu cuma gününde Diyarbakır’ın farklı noktalarında 10 bin adet ekmek dağıtacağız. Yine günlük bin 500 sıcak yemek çıkarıp vatandaşlara ulaştıracağız. Bütün bu faaliyetleri 130 kişilik bir ekiple sağlayacağız. Bu ekipler yoksul ve ihtiyaç sahibi olan mahallere girip tek tek kapıları çalarak bu yardımları inşallah ulaştıracaklar. Yemeklerimiz usta aşçılar tarafından hazırlanacak. Adresleri ve listeleri belli ailelere her gün sefer tasları içerisinde yemekleri ulaştıracağız.”

Bu haber 698 kez okundu.
Bağlar - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.