28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kızılay Ramazan’da 180 bin kişiye iftar yemeği verecek

Diyarbakır - 13 Nisan 2021 13:54 A A

Kızılay Diyarbakır Şubesi, Ramazan ayı boyunca 180 bin kişiye iftar yemeği, ihtiyaç sahiplerine ise 500 TL nakdi yardımda bulunacak. Şube Başkanı Mesut Işık, hayırseverlere Kızılay’a bağışta bulunma çağrısı yaptı.

Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık, Ramazan ayında yapacakları çalışmalara ilişkin şube binasında basın toplantısı düzenledi. Işık, “Ramazanı Şerifleriniz mübarek olsun. Ramazan ayını lütfederek dünyamızı kalplerimizi yumuşatan, sevgi ve muhabbet dünyamızı selamet sahillerine çıkaran rabbimizin selamı iyilik kervanının asil yolcuları; Diyarbekir’in güzel insanlarının üzerine olsun.” dedi.

‘YARDIMLARIYLA SEVİNDİRMEYE DEVAM EDECEK’

Bir kez daha iyilik’ bekleyenlere, iyilik yapmayı nasip ettiği için Allah a şükreden Işık, kendilerine bağışta bulunarak destek verenlere teşekkür ederek, “Kızılay; Hilal-i Ahmer, bir Ramazan ayına ulaşmanın heyecanı ile tekrar ihtiyaç sahiplerinin; fakirin, fukaranın, garibin, gurebanın, dul,  yetim ve öksüzün, yaşlının, engellinin umudu olmaya bu ailelerimizi ziyaret ederek, dertleri ile dertlenip ayni ve nakdi yardımlar ile sevindirmeye devam edecek.” diye konuştu.

Işık, Diyarbakır Kızılay olarak tüm il ve ilçelerde bağışçıların  gıda, hijyen kolisi, çocuk kiti, sevgi bohçası, giyim, zekat, fitre, fidye, adak, kurban ve diğer ayni ve nakdi desteklerle 20 bin aile 80 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ve bu ailelere Ramazan sevinci yaşatmaya gayret edeceklerini söyledi.

‘RAMAZAN BOYUNCA 180 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ VERİLECEK’

Ramazan ayı boyunca yapacakları iftar programları hakkında bilgi veren Işık, “Aşevimizden Ramazan ayı boyunca  180 bin kişiye iftar yemeği ve iftar kumanyası ikram etmeyi hedefledik, bağışçılarımızın desteğiyle. Kızılay, yalnız yaşayan nene ve dedelerimize – 15 aydır olduğu gibi – fakirliğine ve zenginliğine bakmadan evlerine aş, yemek götürmeye devam edecek. Kızılay, bağış durumu ve imkanları dahilinde toplumun en fakirinden başlayarak  sınırlı sayıda olsa da ihtiyaç sahibi bazı ailelerimize bankada TC’lerine 500 TL yatırmak sureti ile  nakdi yardımda bulunmaya devam edecek. Kızılay, çocuk yardım kolileri ile  Ramazanda ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını sevindirerek Ramazan’ı şenlendirecek.” şeklinde konuştu.

ÇEŞİTLİ GRUPLARA YARDIMLAR YAPILACAK

Kızılay’ın Ramazan ayında yapacağı giyim yardımlarına da değinen Işık, yapacakları diğer çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:  “Kızılay, Ramazan ayında giyim butikleri ve Şube ve Temsilcilikleri ile ihtiyaç sahibi ailelerimize giyim yardımında bulunarak bayram sevincini yaşatmaya devam edecek. Kızılay Ramazan ayında, bedensel engelli, görme engelli, zihinsel engelli, otizm, çölyak hastası, kanser hastası ve kelebek hastası olan ihtiyaç sahibi ailelerimize bağışçılarımızın desteği  ile yardım etmeye, evlerini şenlendirmeye devam edecek. Kızılay, Ramazan ayında hastanede şifa bekleyen hasta yakınlarına iftar kumanyası vermeye devam edecek, 3 hastanemizin 4 noktasında bu kumanyalar verilecek. Kızılay, Ramazan ayında ülkemizde misafir olan ancak Avrupa’ya göç eden düzensiz göçmenlere iftar kumanyası vermeye devam edecek, yaralı , hasta olanların yaralarını sarmaya  devam edecek.”

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKENLER

Bağışçılara Kızılay’a bağışta bulunma çağrısı yapan Işık, bağışlarını nasıl yapacaklarına dair şu bilgileri paylaştı.  “168 Kızılay Çağrı merkezini arayarak yapabilirler. FİTRE yazıp 1877 kısa mesaj atarak 28 TL gönderebilirler. FİDYE yazıp 1877 kısa mesaj atarak 28 TL gönderebilirler (Oruç tutamayanlar ). BAĞIŞ yazıp 2868 kısa mesaj atarak 10 TL gönderebilirler. Hesap Adı: Diyarbakır Kızılay Şubesi  İBAN: TR730001 0000 9100 0018 6855 32 no’lu hesaba nakdi bağış yapabilirler. Bir gıda kolisi bedeli 120 TL’dir. Kaç Gıda kolisi bağış yapmak istiyorsa bağışçımız adedi 120 TL ile çarparak, açıklama bölümüne ” ….. adet Gıda Kolisi” bedeli yazabilirler. Ayni ve Nakdi yardımlarınızı Merkez ve Merkezin dışındaki diğer ilçelerimizde Şube ve temsilciliklerimiz ile irtibata geçerek bağışlarınızı makbuz karşılığında yapabilirsiniz.”

Bu haber 459 kez okundu.
Diyarbakır - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.