15° Az bulutlu
  • EURO 6.75
  • DOLAR 6.17

KKYD Programı 13’üncü etap başvurularına ilişkin tebliğ yayınlandı

Diyarbakır - 5 Eylül 2019 22:27 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca uygulanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı 13’üncü etap başvurularına ilişkin tebliğ yayımlandı.

Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi ve tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2 Ağustos 2019 tarih ve 30850 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğde, belirtilen tarıma yönelik destekleme ve geliştirme programlarının yanı sıra gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması da yer alıyor.

Tebliğde, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine ilişkin konulara da yer verildi. Başvuruların, tebliğin yayım tarihinden itibaren 60 gün içerisinde www.tarimorman.gov.tr internet adresinden yapılması gerekiyor. 

Bu haber 499 kez okundu.
Diyarbakır - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.