29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Köfteye sakatat katan Ünlü lokanta deşifre edildi

Diyarbakır - 14 Ocak 2020 15:53 A A

Diyarbakır’da ünlü ve elit kesimin sürekli uğradığı bir lokanta köfteye sakatat kattığı için Tarım ve Orman Bakanlığınca yayınlanan tağşiş listesinde yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytinyağına, çikolatadan ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı.

BAKANLIK İFŞA ETTİ

Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

386 ÜRÜNDE TAKLİT VE TAĞŞİŞ TESPİT EDİLDİ

229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi. 2012 yılından bu yana 1443 firmaya ilişkin 3202 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

DİYARBAKIR’DAN BİR LOKANTA VAR

Bu arada 2020 yılına ait yayınlanan ilk tağşiş listesinde Diyarbakır’dan bir ünlü lokanta var. Kayapınar ilçesinde yer alan ve elit kesimin uğradığı bir lokantanın köfteye sakatat kattığı ortaya çıktı.

Bu haber 2664 kez okundu.
Diyarbakır - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.