28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Korona vakası görülen siteye yetkililer uğramadı iddiası!

Bağlar - 22 Haziran 2020 10:24 A A

Diyarbakır merkez Bağlar Bağcılar Mahallesinde bir sitede koronavirüs vakası tespit edildi. koronavirüs testi pozitif çıkan karı-koca hastanede tedavi altına alınırken, site sakinleri filyasyon ekiplerinin siteye uğramamasından dert yanıyor.

Diyarbakır merkez Bağlar Bağcılar Mahallesi Evrim Alataş caddesinden bir sitede yaşayan ailede koronavirüs vakası tespit edildi. 5 bloklu sitede 90  ailenin yaşadığı tespit edilirken, alınan bilgilere göre katıldıkları bir taziyede koronavirüs salgınına yakalanan karı-koca tedavi altına alındı. Vakanın tespit edildiği ailenin diğer bireylerinde semptom görülmediği için test yapılmadığı iddia edilirken, site sakinleri büyük korku yaşıyor.

‘FİLYASYON EKİPLERİ GELMEDİ’

Vakanın görülmesinin üzerine sitede filyasyon ekiplerinin gelmesi gerektiğini ancak hiçbir yetkilinin gelmediğini belirten site sakinleri, yaşadıkları korkuyu şu sözlerle ifade etti: “Vaka görüldükten sonra kimse buraya uğramadı. Site sakinleri olarak korkuyla yaşıyoruz. Ortak kullandığımız asansöre bile binmeye korkuyoruz. Bugün sitemize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler geldiler. Gelen ekiplerin koronavirüs vakası için geldiklerini düşünürken antikor testi için geldiklerini öğrendik. Sitemizde vaka olduğunu söylememize rağmen kimse ilgilenmediler. Sadece sitede bulunan 2 kişiye antikor testi yapıp gittiler. Sağlığımızın riskte olduğunu düşünüyoruz. Korkuyla yaşamak istemiyoruz.”

KENDİ İMKÂNLARIYLA SİTEYİ DEZENFEKTE ETTİLER

Yetkililerin test ve dezenfektasyon işlemleri için gelmediğini vurgulayan site sakinleri,  “Kendi imkanımızla sitemizi dezenfekte ettik. Ortak kullanım alanımız olan parkı bile kullanmaya korkuyoruz. Yetkililerin hem koronavirüs testi hem de dezenfektasyon çalışmaları için gelmesini bekliyoruz. Korkuyla yaşadığımız için evde sıkılan çocuklarımızı sitenin parkına bile indirmiyoruz. Tedirginlikle yaşamak istemiyoruz. Biran evvel sitemize gelmelerini ve gerekli çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Ailede anne ve baba dışında diğer kişilerde belirti olmadığı için test yapılmamış olması bizi korkutuyor. Kendileriyle ister istemez temasta olduğumuz için sağlığımızdan şüphe ediyoruz” dedi.

Kaynak: Güneydoğu Güncel

Bu haber 961 kez okundu.
Bağlar - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.