21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Koronavirüs kahramanlarına yemek ikramı

Bağlar - 13 Mayıs 2020 18:58 A A

Bağlar Belediyesi, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede pandemi hastanesi görevini yürüten Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına yemek ikramında bulundu. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile aralarında doktor, hemşire, sağlık çalışanı ve hastane personelinin bulunduğu 320 kişiye yemek servisi hizmeti yapıldı.

Bağlar Belediyesi, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyada etkili olan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede büyük bir özveri ortaya koyarak takdir toplayan sağlık çalışanlarına yemek ikramında bulundu.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile salgınla mücadelede  pandemi hastanesi görevini yürüten Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde  aralarında doktor, hemşire, sağlık çalışanı ve hastane personelinin bulunduğu 320 kişiye yemek servisi hizmeti yapıldı.

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hijyen kontrolü yapılan yemek paketleri Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından hastane yönetimine teslim edildi.

HASTANE YÖNETİMİ TEŞEKKÜR ETTİ

İftar saatinde yapılan yemek servisleri nedeniyle hastane yönetimi ve fedakarca mücadele ortaya koyan hastane çalışanları Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Yenal Karakoç, Kovid -19 salgını ile mücadelede pandemi hastanesi görevini yürüttüklerine dikkat çekerek bu zorlu süreçte yapılan jestin kendilerini son derece mutlu olduğuna dikkat çekti ve Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti. Karakoç, “Salgına karşı büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanları olarak bu durumdan çok memnun kaldık. Aynı zamanda Dünya Hemşireler Gününe denk gelmesi çok daha anlamlı oldu. Moral ve motivasyona ihtiyacımız olan bu dönemde güzel düşüncesinden dolayı değerli belediye başkanımız sayın Hüseyin Beyoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU MÜCADELENİN KAHRAMANLARINA DESTEK OLMAK İSTEDİK”

Türkiye’nin pandemi ile mücadelede dünyada en başarılı ülkeler arasında olduğuna dikkat çeken Başkan Beyoğlu, sağlık çalışanlarının bu mücadelede anahtar rolü oynadığını kaydetti. Beyoğlu, ”Ülkemiz,  cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde zamanında aldığı tedbirler, sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi sayesinde dünyada en iyi örnek ülkelerden biri olmuştur. Büyük ekonomilere sahip ülkelerin sistemleri iflas ederken, ülkemiz başarılı bir noktaya ulaşmıştır. Bu işin kahramanları, büyük bir fedakârlıkla mücadele veren sağlık çalışanlarımızdır. Biz de bu mücadelelerine kendi çapımızda katkıda bulunmak adına yemek ikramında bulunduk. Her zaman ve her koşulda bu kahramanlarımızın yanındayız.” dedi.

Bu haber 567 kez okundu.
Bağlar - 18:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.