21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Koronavirüs vakaları arttı, Vali İsyan etti

Diyarbakır - 1 Haziran 2020 14:53 A A

Tüm Türkiye’de vaka sayısı düşerken Diyarbakır’da vaka sayısı üç kat arttı. Son bir hafta içinde yaklaşık 200 vakanın tespit edildiği kentte tablo vahim.

Türkiye geneline yayılan Koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalanan hasta sayısı her geçen gün düşüyor. Ancak kurallara uymayan bazı vatandaşlar kentteki vaka sayısının artmasına neden oluyor. Geçtiğimiz hafta 8’e kadar düşen vaka sayısı son bir hafta içinde 3 kat arttı. Kentte son 1 hafta içinde vaka sayısı 200’e yaklaştı.  Bu artışla Diyarbakır vaka artış hızında İstanbul’un ardından ikinci sıraya yükseldi.
 

VALİ İSYAN ETTİ

Artan vakalar üzerine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sosyal medya hesaplarından sürekli vatandaşlarla süreç ile ilgili bilgiler paylaşarak, durumun ciddiyetini anlatıyor. Vatandaşları kurallara uyması konusunda sık sık çağrıda bulunarak, vatandaşların uygulanan tedbir ve yapılan uyarılara riayet etmesini istiyor.

Güzeloğlu, “Diyarbakır Covit 19 sürecini başarılı bir şekilde yürüten illerimizden biridir. Çok güzel işler başardık. Hepinizin ve Hepimizin çok ciddi emekleri var. Bu kazanımlarımızı kaybetmemek bizlerin elinde. Coronavirüsle mücadele süreklilik arz eden bir konudur. İlimizde son günlerde kazanımlarımızı tehdit eden özellikle toplu aile ziyaretleri, mevlit, taziye, düğün benzeri toplantılar ve kalabalık ortamlardaki yakın temaslardan dolayı hasta sayımızda artış gözükmektedir. Lütfen mesafe, temizlik ve kurallara uyalım” çağrısında bulundu. 

Kentteki sivil toplum örgütü temsilcileri ile kanat önderleri, çağrı ve uyarılara uymayan kimi ilçelerde tedbirlerin sıkılaştırılmasını talep etti.

Bu haber 4055 kez okundu.
Diyarbakır - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.