27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Koronavirüse Yönelik Denetimler Devam Ediyor

Diyarbakır - 10 Eylül 2020 20:19 A A

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Covid 19’un (Koronavirüs) yayılımının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerle ilgili denetimler sürüyor.

 Daha önce Vali Münir Karaloğlu tarafından Diyarbakır’ın birçok yerinde gerçekleştirilen maske denetimleri Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu tarafından yapılan denetimlerle devam etti.

Kayapınar ilçesinin farklı noktalarındaki faaliyet alanlarında ve ulaşım araçlarında denetimlerde bulunan Vali Yardımcısı Cıdıroğlu ilk olarak Diclekent Bulvarı ile Selahattin Eyyubi bulvarı arasında kurulan semt pazarında denetimlerine başladı.

Denetimler esnasında Pazar alanında görevli polis ve zabıtalar ile esnafla tedbirlere yönelik görüşen Cıdıroğlu, vatandaşlarla da sık sık sohbet etti.

Alınan tedbirlere uyulması konusunda pazar esnafına tek tek uyarılarda bulunan Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, alışveriş yapan vatandaşlara salgının etkisinin devam ettiğini hatırlatarak hem kendileri hem yakınları hem de toplum sağlığı açısından tedbirlere uymalarını istedi.

Denetimler esnasında özellikle seçerek alınan meyve ve sebzeler ile açıkta satılan süt ürünlerinin hijyen bakımından sağlığa zararlı olabileceği üzerinde duran ve alınabilecek önlemleri beraberindeki heyetle istişare eden Cıdıroğlu ayrıca pazar alanlarında oluşan yoğunluğun azaltılmasına yönelik yapılabilecek çalışmaları ilgililerle değerlendirdi.

Denetimlerinde vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren ve vatandaşlarla esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Cıdıroğlu sorulan soruları tek tek cevaplandırdı ve esnaflara hayırlı işler dileklerinde bulundu.

 KAFELER DENETLENDİ

 Daha sonra kafeler ve restorantların yoğun bir şekilde yer aldığı 75 metrelik yolda denetimlerine devam eden Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, burada bulunan kafelerde tek tek denetimlerde bulundu.

Alınan tedbirler kapsamında maske, mesafe ve temizlik denetimlerinin dışında içeride bulunabilecek müşteri sayıları ve masalardaki oturma planlarına kadar tüm detaylarla ilgili İşletme sahipleri ve yetkililere uyarılarda bulunan Cıdıroğlu, koronavirüs’ün yanı sıra diğer yasaklara da uyulmasını istedi. Vali Yardımcısı Cıdıroğlu, kafelerde bulunan vatandaşlara da koronavirüs’ün yayılımını engellemeye yönelik alınan tedbirleri hatırlattı.

“BERABER ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Denetimlerini şehrin en işlek bulvarı olan Şanlıurfa Bulvarı üzerindeki bir alışveriş merkezi önünde bulunan yolcu duraklarında toplu taşıma araçlarına yönelik sürdüren Cıdıroğlu, hem otobüs hem de yolcu minibüslerinde denetimlerde bulundu. Araçlara girerek araç şoförleri ve yolculara alınan tedbirlere yönelik uyarılarda bulunan Cıdıroğlu, vatandaşların taleplerini de dinledi. Vatandaşlara “Bu salgını elbirliğiyle atlatacağız” diyen Cıdıroğlu, vatandaşlardan alınan tedbirlere uyulmasını uymayanlarında uyarılması ve ilgili mercilere bildirilmesini istedi.

Denetimler esnasında Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu’na, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Alper Çetinkaya, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Ömer Öcalan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Zülfü Barış Şahin ve DTSO (Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası) ile DESOB’dan (Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği) yetkilileri eşlik etti.

Bu haber 545 kez okundu.
Diyarbakır - 20:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.