14° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Köy Okulundan Sanat ve Spor Lisesine

Diyarbakır - 12 Ağustos 2020 09:48 A A

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesindeki Güzel Köy ilk ve orta Okulunda öğrenim gören 2 öğrenci, hocalarının yoğun çabası sonucu Sanat ve Spor Lisesine girerek, büyük bir başarı elde etti. Bu başarı, köy çocuklarına imkan verilmesi durumunda neleri başarabileceklerini göstergesi oldu.

Diyarbakır’ın eğitiminde LGS’de ardı ardına alınan başarılar devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in göreve gelmesiyle birlikte eğitimde çıta giderek yükselirken, geçtiğimiz gün LGS sınavında bazı okullarda dereceye giren öğrencilerin çıkması, eğitime yapılan katkıyı da gözler önüne serdi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’ne bağlı Güzel Köy’deki Orta Okulu 8. Sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Nimet Zaman’ın girişimleri ile Beden Eğitimi Öğretmeni Çiğdem Orak ve Müzik Öğretmeni Mehmet Aytekin’in nezaretinde Sanat ve Spor Liselerine hazırlandı.

Öğretmenler Orak ve Aytekin, hergün Diyarbakır’dan köye gelerek, öğrencilere idman yaptırdı. Hazırlıkların ardından Sanat ve Spor Liseleri seçme sınavlarına giren öğrencilerden Esra Çakan ve Mehmet Şeker kazandı. Alınan bu başarı hem okulda hem de eğitim camiasında büyük yankı uyandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Güzel Köy İlk-Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve idarecileri kutladı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1204 kez okundu.
Diyarbakır - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.