24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Köy Okulunda Uluslararası Projeler yürütüldü!

Diyarbakır - 18 Haziran 2020 09:51 A A

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesinde bağlı Güzel köyü okulunda Uluslararası projeler yürütülüyor. Güzel İlkokulu Öğretmeni Nevzat Can, 36 öğrencisi ile birlikte Proje Tabanlı Öğrenme temelinde bilim, sanat, teknoloji, kodlama, oyun, değerler eğitimi, yardımlaşma gibi etkinliklerin yer aldığı uluslararası eTwinning projeleri yürütüyor.

Öğretmenimiz Kurucu olarak Demokratik katılım konusunda çocukların haklarının farkında olmaları amacıyla “Haklarımı Öğreniyorum”, öğrencilerde demokrasi ve aktif vatandaşlık bilincinin gelişmesi amacıyla “Gelecek Ellerimizde” projelerini 3 ülkeden ortaklarla yürüttü.

Ayrıca 15 ülkeden ortaklarla doğaya, insana, canlılara borcunu ödeme ve yardımlaşma amacıyla  “Pay It Forward” projesini, 2 ülkeden ortaklarla öğrencilerin kendi günlük ihtiyaçlarını sağlayabilmeleri için “Kendime Yetiyorum” ve Belirli Gün ve Haftaların anlamına uygun bir şekilde etkinliklerle kutlanması amacıyla “Belirli Gün ve Haftaları Yerinde Kutluyorum” eTwinning projelerini yürüttü. 

‘DOÇ. DR. TAŞÇIER İLE BİRLİKTE EĞİTİM KALİTESİ ARTIYOR’

İlk kez bir köy okulunda yapılan bu etkinlik eğitim kalitesinin artmaya başladığının göstergesi oldu. Özellikle 1 yıl önce Diyarbakır’a atanan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taçıer ve ekibinin yaptığı çalışmaların meyvesini vermeye başlamasına işaret olarak yorumlanırken, diğer köy okullarında da aynı başarının sağlanmasına yönelik adımların atılması istendi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1117 kez okundu.
Diyarbakır - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.