27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Küçede Sanat Var’ Bismil sokaklarında

Bismil - 25 Ocak 2021 22:20 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kent Konservatuarı sanatçılarının, her hafta sonu kentin farklı bir noktasında devam ettirdiği Küçede Sanat Var etkinliğini Bismil ilçesine taşıyarak sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı zamanını evde geçiren vatandaşlara moral verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın “Bu Ay Da Etkinliklerimiz Evlere Şenlik” temasıyla düzenlediği Ocak 2021 Kültür ve Sanat Etkinlikleri Takvimi, Kent Konservatuarı sanatçılarının verdiği konserlerle devam ediyor. Tüm ülkede pandemi nedeniyle uygulanan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında Küçede Sanat Var adıyla her hafta sonu kentin farklı bir noktasında düzenlenen etkinlik bu hafta sonu Bismil’de gerçekleşti. Kent Konservatuarı müzisyenleri, Bismil Kardeşlik Parkı’nda kurdukları ses sistemi ve portatif sahneyle zamanlarını evde geçiren vatandaşlara, folklor, bando gösterisi, dengbej dinletisi ve Kent Konservatuarı sanatçılarının seslendirdikleri birbirinden güzel Türkçe, Kürtçe ile Zazaca şarkılarla moral verdi.

VATANDAŞLAR ETKİNLİĞE ALKIŞLARLA EŞLİK ETTİ

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle etkinliği evlerinin balkonlarından takip eden vatandaşlar, sanatçılara alkışlarla eşlik etti ve zaman zaman telefonlarıyla etkinliğini kayıt altına aldı. Bismilliler canlı müzik dinletisi etkinliğinden dolayı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

KÜÇEDE SANAT VAR ETKİNLİKLERİ DEVAM EDECEK

Zorlu pandemi sürecinde vatandaşların, kültür ve sanat etkinliklerinden mahrum kalmaması amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Küçede Sanat Var organizasyonu her hafta Pazar günü, farklı adres ve mekânda vatandaşlara canlı müzik dinletisiyle moral vermeye devam edecek.

Bu haber 518 kez okundu.
Bismil - 22:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.