Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

‘Küfür etmek yerine ağaç dikelim!’

Diyarbakır - 5 Ağustos 2019 10:30 A A

Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, Kazdağları ile ilgili yaşanan ağaç kesme iddialarıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Tek bir ağacın kesilmesine dahi karşı olduğunu ifade eden Evsen, şöyle dedi: “Bugünlerde #Kazdağları üzerine bir tartışmadır sürüyor. Öncelikle belirteyim ki tek bir ağacın dahi kesilmesine karşı olan bir insanım. Ortalığa saçılan birçok insan Kaz dağlarındaki ağaç kıyımlarına tepki gösteriyor ki bende aynı tepkiyi veriyorum.Ama bu kadar gürültü çıkarma heveslisinden kaçının bu güne değin dikilmiş tek bir ağacı var. Kaçının bir bahçeye dahi olsa ekilmiş bitkisi var. kaçı bir ağaç dikmek için bugüne değin en küçük bir girişimde bulunmuş.

“KAZDAĞI MESELESİNDE KÜFÜR ETMEK YERİNE EL ELE VEREREK AĞAÇ DİKELİM!”

Dünyanın küresel ısınmadan kurtulması için ciddi bir ağaç dikim çalışmasının içine girilmesi gerekiyor. Dünyada ekilecek 1 trilyon ağaçla bu durum engellenebilir. Bu da ülkemiz için önümüzdeki 10 yıllık süreçte bir ağaçlandırma seferberliği demek olmalı. Yani her yıl 1 milyar ağaç dikebilirsek (ki ülkemizde resmi rakamla ekilen yıllık ağaç sayısı 250 milyondur) kendi payımıza düşeni yerine getirebiliriz. TEK BİR AĞAÇ dahi çok önemli o nedenle çok konuşmak yerine #Kazdağları meselesinde küfür etmek yerine el ele vererek ağaç dikme hedefine ulaşmalıyız. Tek bir ağaç dikmemiş olanların bence söz söyleme hakkı da yoktur”

Bu haber 425 kez okundu.
Diyarbakır - 10:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.