28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kullanma tarihi geçen çocuk mamaları ele geçirildi

Bağlar - 25 Nisan 2021 14:54 A A

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği Ramazan ayı denetimlerinde son kullanma tarihi geçen çok sayıda çocuk maması ile süt ve süt ürünleri geçirildi.

Pandemi sürecine rağmen bazı marketlerde her hangi bir korunma olmadan açıktan süt satılması tepki çekerken, belediye ekipleri ürünlere el koyarak işletmeler hakkında yasal işlem uyguladı.

GIDA DENETİMLERİNE TAM HIZLA DEVAM

Bağlar Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle gıda denetimlerini sıklaştırdı. İlçe genelindeki iş yerleri ve firmalara yönelik kontrollerde  sağlıklı olmayan ortam ve koşullarda gıda satışı ve üretimi yapılarak kullanma tarihi geçen mamüller bulundurularak pandemi sürecindeki hassasiyete rağmen vatandaşın sağlığının hiçe sayılması dikkat çekiyor. Bu şekilde ele geçirilen ürünler imha edilerek işletmeler hakkında yasal işlem uygulanıyor.

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler sırasında 20 kilogramdan fazla açık süt, kullanma tarihi geçen çok sayıda süt ve süt ürünleri,bisküvi çeşitleri ile çocuk mamaları tespit edildi.

“VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN HASSAS DAVRANIYORUZ”

Ele geçirilen ürünler ekipler tarafından teslim alınarak daha sonra imha edildi. İşletme sahipleri ve çalışanları kurallara uymaları konusunda  bilgilendiren gıda denetim ekipleri, eksikleri olan esnafları da uyardı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Ramazan ayında vatandaşların sağlıklı koşullarda hazırlanan gıdaları tüketmesi için denetim çalışmalarının yoğunlaşarak devam edeceğini söyledi. Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak adına gereken her türlü hassasiyeti gösteriyoruz.” İfadelerini kulandı.

Bu haber 361 kez okundu.
Bağlar - 14:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.