27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kulp’ta İpekböcekçiliği için 2 milyon 800 Bin TL destek Müjdesi

Diyarbakır - 9 Kasım 2019 22:14 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kulp İlçesi’ni ziyaret ederek esnaf ve halk buluşması gerçekleştirdi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ilçeleri ziyaret edip vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kulp İlçesi’ni ziyaret eden Sayın Güzeloğlu, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Sayın Güzeloğlu’nun yani sıra Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet, Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür V. Ahmet Naci Helvacı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kurum müdürleri, Kulp İlçe protokolü, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Güzeloğlu, Kulp’ta yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. İpekböcekçiliği için gelecek hafta Kulp’ta 2 milyon 500 bin TL destek ödemesinin gerçekleşeceğini belirten Güzeloğlu, ipekböcekçiliği ile uğraşan çiftçilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ise 300 bin TL malzeme yardımı verileceğini müjdeledi. İlçede geniş bir alanda hayvancılığın yapıldığına dikkat çeken Güzeloğlu, tam teşekkülü bir mezbaha yapılacağını bildirdi. İlçede eski mezarlık yerinin dolmak üzere olduğunu ve yeni mezarlık yeri çalışmasını başlattıklarını açıklayan Güzeloğlu, ayrıca Kulp’ta arıcılığın yaygınlaşması ve tanıtılması için gerekli çalışmalar yapılacağını kaydetti.

Konuşmanın ardından toplantıya katılanlar Sayın Güzeloğlu’na sorun ve taleplerini iletme fırsatı buldu. Toplantı çekilen toplu fotoğraflarla sona erdi.

Güzeloğlu toplantının ardından Kulp Jandarma KomandoTabur Komutanlığında düzenlenen yemek programına katılan Sayın Güzeloğlu, Mehmetçikle beraber yemek yedi.

Bu haber 881 kez okundu.
Diyarbakır - 22:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.