Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kurşunlu Meydanı 15 Temmuz etkinlikleri için hazır

Diyarbakır - 15 Temmuz 2021 14:04 A A

Diyarbakır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin ilk defa yapılacağı Kurşunlu (Fatih Paşa) Camisi meydanındaki hazırlıklar tamamlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı milletin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin beşinci yılında Valilik öncülüğünde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle kentteki ilk Osmanlı eseri olan Kurşunlu Cami meydanını etkinlikler için hazırlandı.

“15 TEMMUZ DESTANI” FOTOĞRAF SERGİSİ

Büyükşehir Belediyesi’nin, yakın zamanda çevre düzenlemesini tamamlayarak kentin yeni sanat merkezi olarak belirlediği Keçi Burcu’nda saat 18:30’da yaşanan hain darbe girişiminin etkin şekilde anlatılması için“15 Temmuz Destanı” fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak.

Keçi Burcu Fuaye alanında gerçekleştirilecek sergide, Anadolu Ajansı foto muhabirlerince 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Türkiye’nin, önemli merkezlerinde ve kentte çekilen fotoğraflar yer alacak.

MİLLETİN ZAFERİ YÜRÜYÜŞ İLE ANILACAK

Fotoğraf sergisinin açılışının ardından milletin zaferine vurgu yapılması amacıyla saat 19:00’da Keçi Burcu’ndan Kurşunlu(Fatih Paşa) Camii önüne yürüyüş gerçekleştirilecek.

MEYDAN BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

Büyükşehir Belediyesi, sinevizyon gösterimi, tiyatro, şiir dinletisi, ilahi konserleri ve dengbej divanının kurulacağı meydanda hazırlıklarını tamamladı. Bağımsızlığın sembolü olan bayraklarla süslenen meydanda, kamu ve sivil toplum kuruluşları için stantlar oluşturuldu. 50 stanttın kurulduğu alanda kamu ve sivil toplum kuruluşları tarafından vatandaşlara Diyarbakır çöreği, yemek, su, ayran, simit, çay, lokum, şeker, limonata, meyve suyu ve kek ikramları yapılacak. Sivil toplum kuruluşları alanda çeşitli kitaplar dağıtacak.

Bu haber 442 kez okundu.
Diyarbakır - 14:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.