Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kurt: “Mesele topyekûn İslam ve Mazlum coğrafyalarının sömürü sisteminin devamıdır”

Diyarbakır - 10 Mayıs 2021 23:44 A A

AK Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan yardımcısı Abdurrahman Kurt, İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Kudüs’teki meselenin Arap, Türk ve Kürt meselesi olmadığını ifade eden Kurt, “Mesele topyekûn İslam ve mazlum coğrafyaların sömürü sisteminin devamı meselesidir” dile konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Kudüs’te yaşanan İsrail saldırganlığıyla ilgili açıklama yaptı.

“Selahattin Eyyubilerini arar olan Kudüs bugün İslam dünyasının düştüğü acziyet ve sorumsuzluğunun yaşattığı acıların feryadı gibi yansıdı kulaklarımıza ve kalplerimize” diyen Kurt, “Eski hal buhal ya yeni hal ya izmihlal denilecek noktayı aştık, aşıyoruz. İçimizde adaleti tesis etmeden dışımızdan beklenen adalet elbette ki hayalidir. Öyle ki hattı müdafaa adı altında hala Saddam gibi katilleri överken birileri istedikleri adaletin sadece kendisi için de gerçeklemeyeceğini anlayana kadar “Bade harabul Basra” olmaz duasındayız” diye konuştu.

Kurt, “Bir yandan da bu gafilleri örnek gösterip halkı aynı gaflete davet edenlerde bilmelidir ki mesele ne Arap ne Türk ne Kürt meselesidir” diyerek, “Mesele topyekûn İslam ve mazlum coğrafyaların sömürü sisteminin devamı meselesidir. Bu minvalde biz Selahattin’in torunları da tarihin bu diliminde olmamız gereken yerde bize yakışan mücadele ruhunu da kuşanarak dimdik duracağız” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 854 kez okundu.
Diyarbakır - 23:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.