39° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.66

KYK her zaman öğrencilerinin yanında

Diyarbakır - 5 Eylül 2018 17:05 A A

Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından Dicle Üniversitesinde öğrencileri karşılamak ve yurtlar ile kredi ve burslar hakkında bilgi vermek üzere KYK tanıtım masası kuruldu.

Dicle Üniversitesine kayıtların yapılacağı 3-7 Eylül 2018 tarihlerinde tanıtım masalarında öğrencilere yardımcı olunacak.

KYK Tanıtım masasını ziyaret eden Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır İl Müdürü Metin YILMAZ üniversiteye kayıt yapan ve yurt müracaatını yapan öğrencilere ve velilerine Diyarbakır’daki yurtların beş yıldızlı otel konforunda hizmet verdiğini  dile getirerek Diyarbakır’da  kız ve erkek öğrenciler için yurt problemi yaşanmayacağını, geçen sene olduğu gibi bu senede müracaat eden tüm öğrencilerimizin yurtlara yerleştirileceğini öngördüğünü söyleyerek öğrencilere başarılar diledi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt müracaatları e- Devlet üzerinden  3-10 Eylül 2018 tarihleri (10 Eylül 2018 saat 23.59’a kadar) arasında yapılabilecektir. Yurtlara yerleştirme  sonuçları Kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) açıklanacaktır.

Yurt müracaatında problem yaşayan öğrenciler İl Müdürlüklerine müracaat edebilecekleri gibi 4441961 nolu telefon ile  KYK Kurumsal İletişim Merkezinden de 7/24 bilgi alabilecekler, Kurumun resmi twitter hesabı   KYK _ DESTEK üzerinden kuruma ulaşabileceklerdir.

(Kaynak: Tigris Haber Gazetesi)

Bu haber 102 kez okundu.
Diyarbakır - 17:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.