11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.27
  • DOLAR 6.73

Lice Halk Eğitim Merkezi maske üretiyor

Diyarbakır - 25 Mart 2020 17:32 A A

Koronavirüsüne yönelik tedbirler kapsamında Lice Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Halk Eğitim Merkezi’nde maske üretimine başlandı. Lice Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, ilçedeki sağlık kuruluşlarının maske ihtiyacını karşılamak üzere Halk Eğitim Merkezi’ndeki usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından gönüllülük esasına göre yapıldığını belirterek, günde 250 adet üretilecek maskelerin halka ve sağlıkçılara ücretsiz olarak dağıtılacağını söyledi.

Diyarbakır’ın Lice Milli Eğitim Müdürlüğü, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere destek sunmak amacıyla ilçede maske üretimin başladı.

Sağlık Kuruluşlarındaki maske ihtiyacını karşılamak hem de art niyetli girişimcilerin önünü kesmek amacıyla bugün Lice Halk Eğitim Müdürlüğü’nde maske üretimi başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile usta öğreticiler ve kursiyer tarafından gönüllülük esasına göre üretilen maskeler İlçedeki sağlık kuruluşları, kamu kurumlarına ve halka ücretsiz dağıtılacak.  Günde 250 adet maskenin üretilmesi hedefleniyor.

Lice Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, Çalışmalarını Dünden itibaren sürdüklerini ifade ederek, “2 gündür, 8 kadın kursiyer ve usta öğreticimiz gönüllü olarak maske dikiyor. Günde 250 üretim yapıyoruz. Kapasitemiz günde bin maske üretmek için de uygun. Ne kadar talep gelirse üretim yapmaya hazırız. Hazırladığımız maskeleri halkımıza ve sağlık çalışanlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız” dedi.

Bu haber 2539 kez okundu.
Diyarbakır - 17:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.