-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Lice kırsalında orman yangını

Diyarbakır - 29 Temmuz 2020 12:53 A A

Diyarbakır’ın Lice ilçe kırsalında henüz belirlenmeyen bir nedenle çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale ediliyor.

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Dibek, Çağdaş ve Yolçatı mahalleleri sınırındaki makilik alanda, dün sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Haber verilmesi üzerine Diyarbakır Orman İşletme Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bağlı ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışma yürütürken, rüzgârın etkisiyle yangın sıklıkla yön değiştirerek devam ediyor.

Çıkan yangına ilişkin Orman Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya Twitter hesabı üzerinden, “Orman Vatandır”, “Lice yanıyor” etiketiyle yapılan paylaşımda, “Diyarbakır/Lice makilik alanda başlayan yangına, ekiplerimiz yerinde ve zamanında müdahale etmiştir. Mevcut yangından bağımsız, manipülatif fotoğrafların paylaşıldığını üzülerek takip ediyoruz. Son alev sönene kadar mücadelemiz devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 372 kez okundu.
Diyarbakır - 12:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.