12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Lice’de koronavirüsten ilk ölüm

Diyarbakır - 14 Nisan 2020 13:24 A A

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Budak (Hezmaz) Köyü’nde bir süre önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve koronavirüs testi pozitif çıkan 75 yaşındaki Latife Kutat, hayatını kaybetti.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir haftadan bu yana tedavi gören Latife Kutat, Yoğun Bakım Ünitesi’nde entübe hastalar arasında bulunuyordu. Yaşam mücadelesini önceki gün kaybeden Latife Kutat, belediye ekipleri tarafından toprağa verildi.

20 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Geçen ay köye gelen Latife Kutat’ın virüsü İstanbul’da kaptığı belirtilirken, 20 yakınının Budak Köyü’nde jandarma nezaretinde 14 günlüğüne karantinaya alındığı öğrenildi. Bu arada Lice’ye bağlı Yorulmaz (Hondov) Köyü’nde fenalaşan ve aynı hastaneye kaldırılan bir kişinin testinin pozitif çıktığı ve tedavi altında olduğu öğrenildi.

Bu haber 1411 kez okundu.
Diyarbakır - 13:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.