Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Lice’li kadınlardan Filografi sanatı

Diyarbakır - 1 Kasım 2021 09:45 A A

Lice Kaymakamlığı, Lice Belediyesi ve Lice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Lice Ahmet Toprak Halk Eğitim Merkezi ve Aile Destek Merkezi’nin öncülüğünde düzenlenen “Lice’li kadınların ellerinden filografi sanatı” adlı sergi Ceylan AVM’de sergilendi.

“YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR “

Lice İlçe Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, kadınların üretime ve istihdama katılmasını sağlamak amacıyla düzenledikleri kursların yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Keleş, ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Muhammed Evlice’nin Lice’li kadınlarımızın üretim ve iş hayatına katkı sağlamak için bizzat destek verdiği, bu kursunda 3. Dönemdir İş- Kur üzerinden açılmasına vesile olduğunu, İş-Kur İl Müdürlüğü’nün desteklerinin devam etmesini önemsediklerini dile getirdi.

“KADINLAR İÇİN GELİR KAPISI”

Lice İlçe Milli Eğitim Müdürü Keleş, giyim, tekstil, filografi, aşçılık gibi kursların kadınlara yönelik açıldığını belirterek, “Halk eğitim merkezi bünyemizde daha başka kursları da açabileceğiz. Filografi kursu ve sergimiz kursiyerler için bir gelir kapısıdır. Yurdumuzun bir çok İl ve bölgesinden siparişler geliyor” dedi.

Özellikle Kurs Öğretmeni Hezar Karadaş’ın çok emek sarf ettiğini belirten Keles, bu gibi çalışmaların toplumun herkesimden insanların desteklemesi gerektiğini sözlerin ekledi.

Bu haber 345 kez okundu.
Diyarbakır - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.