28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mahabad Bulvarının Havası Değişti

Diyarbakır - 10 Mart 2021 13:37 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların taleplerini dikkate alarak Dünya Kavşağı’na diktiği palmiye ağaçları kentte ayrı bir renk kattı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her yönüyle daha yaşanılabilir, modern, temiz ve estetik bir kent için bahar aylarında kentin orta refüj, kavşak ve parkalarda mevsimlik çiçek ile ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşların taleplerinin de dikkate alındığı yeşillendirme çalışmaları kapsamında Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın Kayapınar ilçesi Dünya Kavşağı’na diktiği palmiye ağaçları kentte ayrı bir renk kattı. Ağaç dikim ekipleri, ilk olarak iş makinelerinin yardımıyla kavşakta peyzaj mimarlarının belirlediği noktalarda çukur açtı. Tırlara yüklenerek alana getirilen palmiye ağaçları açılan çukurlara dikildi.

BAŞARI DURUMUNDA KENTİN FARKLI NOKTALARINI PALMİYELER SÜSLEYECEK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında kentin yoğun olarak kullanılan Dünya Kavşağı’na toplam 23 adet palmiye ağacı dikti. Palmiye ağacı dikme uygulamasının ilk olarak Kayapınar ilçesinde başlatan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, ziraat mühendisleri dikilen palmiye ağaçlarını gözlem altında tutacak. Çalışmanın başarıya ulaşması ve belirlenen verimin alınması durumunda kentin farklı noktalarına da palmiye ağaçları dikilecek. 

AĞAÇLAR KIŞ AYLARINDA KORUMA ALTINA ALINACAK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, palmiyelerin uzun ömürlü olması için kış aylarında olumsuz hava koşullarında ağaçları koruma altına alacak. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte kentin refüj, kavşak, kaldırım ve parklarında ağaçlandırma ve mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına hız verecek.

Bu haber 474 kez okundu.
Diyarbakır - 13:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.