33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Mahallenin hem derman babası hem de muhtarı!

Diyarbakır - 29 Mart 2019 10:38 A A

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine kısa bir süre kala belediye başkan adaylarının yanı sıra muhtar adaylarını da heyecan sardı. Diyarbakır’ın Ergani İlçesi Adnan Menderes Mahallesi’nin hem eski muhtarı hem de şimdiki muhtar adayı olan Hamit Bıçak yaptığı yardımlarla mahallelinin derman babası olarak nam salmış.

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi Adnan Menderes Mahallesi Muhtar Adayı Hamit Bıçak, bir dönemdir yaptığı muhtarlığını ikinci dönemde yapmak için yeniden aday oldu. 17 bin 871 seçmenin yaşadığı Adnan Menderes Mahallesi’nde yaptığı başarılı muhtarlık ile halk tarafından taktirle karşılanan Hamit Bıçak, seçmenleri tarafından her derde derman muhtar diye adlandırılıyor. 

‘‘KURUM MÜDÜRLERİ BENİ SEVMEZ’’

Vatandaşlar için çabaladığı için bir çok kurum amiri tarafından sevilmediğini iddia eden Muhtar Adayı Hamit Bıçak, “Ben mahallem için bir çok kurum müdürünün kapısını çaldım ama maalesefki hiçbir kurum müdürü beni sevmez. 3 dönemdir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında üye seçiliyorum ama fakir insanların günahına giren bazı daire müdürleri ve vakıf müdürleri beni sevmez işin kötü tarafı bazı müdürler ve vakıf müdürleri  mahallemizi dolaşarak şahsım adına kara propaganda yaparak mahallelinin bana oy vermemesi yönünde telkinlerde bulunuyor. Neden böyle bir şey yapıyor diye sorarsanız ben mahallemin yardıma muhtaç insanlarını hiçbir zaman sahipsiz bırakmadım gece gündüz demeden mahallem için mücadele ettiğim için” dedi.

‘’MAHALLEM İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM’’

Mahallenin elektriğinden suyuna bir çok sorunuyla birebir ilgilendiğini de sözlerine ekleyen Bıçak, “Mahallemin elektrikleriyle ve suyuyla her daim uğraştım ve mahallemi elektriksiz ve susuz bırakmadım. Belediye başkanına defalarca mahallemizin parke yapımı için müracaatlarda bulundum ve çok mahallemizi parke yaptırdım. 17 bin 871 seçmenli mahallemin dar gelirli ailelerine yardımcı olmak için gezmediğim kamu kurum kuruluşu kalmadı mahallemin fakir insanlarının hakkını savunduğum için bir kurum amiri beni kapısından içeri sokmaz ve benim seçimi kaybetmem için ellerinden geleni yapıyorlar. Sosyal Yardımlaşma vakfında canı isteyene milyarlar veriliyor istemediklerine ise kapıdan sokmuyorlar. Mahallemin fakiri çok ama sahiplenen yok. Bu yüzden ben canla başla mücadele edip bu seçimi de kazanıp mahallemin ihtiyaç sahipleri için mücadeleye devam edeceğim” diye konuştu. 

‘’HİZMET İÇİN, İNSANLIK İÇİN VARIM’’

Kapısının herkese ardına kadar açık olduğunun da altını çizen Bıçak, “Kapım herkese açıktır ben hizmet için varım insanlık için varım halkımın sorunları ile uğraşmak benim için onurdur yaşlılarımıza engellilerimize, maaş bağlatmışımı dini dili ırkı ne olursa olsun kapımız her kese açıktır insanlık için varım makam derdim yok herkes beni bilir yaptığım çalışmalar insanlık içindir Allah içindir  ne gecem belli nede gündüzüm telefonlarım susmuyor  elektrik kesilince beni arıyorlar kanalizasyon tıkanınca beni ararlar.  Hastaları olunca beni ararlar gıdaları bitince beni ararlar  çocuklarını bazı aileler maddi yönden dolayı okula gönderemedikleri için  ben göndermişim okula  ve aileler hep dua ederler bana binlerce duacım var kışın yakacak alamayan fakirlerimiz var ben aracı olup  kışlık ihtiyaçlarını götürüyorum” dedi.

Bu haber 492 kez okundu.
Diyarbakır - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.