36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mardin, Artuklu Yemen ile Diyarbakır’a taşındı!

Diyarbakır - 11 Aralık 2020 10:36 A A

Mardin’in eşsiz lezzetleri olan ve tamamen organik kuru kahve, kuruyemiş ve şekerleme ve çikolataları bünyesinde barındıran tek marka olan Artuklu Yemen, Diyarbakır’da 9. Şubesini açtı. Kayapınar İlçesindeki açılan Artuklu Yemen Kurukahve ve Kuruyemiş Şubesinin Diyarbakır İşletmecisi Bihter Ertakgöz, Mardin’e özgü kuru kahveden, dibek kahvesine, şekerlemeden, kuruyemişlere, baharatlara kadar tüm ürünlerin tamamen organik olduğunun altını çizerek, Diyarbakırlıların gönül rahatlığıyla kendilerinden alışveriş yapabileceklerini söyledi.

Diyarbakırlı girişimci kadın Bither Ertakgöz, Mardin’in ünlü markası Artuklu Yemen Kuru kahve,  Kuruyemiş, şekerleme ve çikolata 9. Şubesini Diyarbakır’da açtı. Kayapınar İlçesi’nde açılan Artuklu Yemen Kuru Kahve ve Kuruyemiş adlı işyerinde, Mardin’e özgü organik tüm ürünler yer alıyor.

GİRİŞİMCİ KADINLARA ÖRNEK BİR KADIN

Eniştesi Mehmet Ertakgöz, kızkardeşi Sinem Ertakgöz’ün destekleri ile işyerini açan ve daha önce ev kadını olan Bihter Ertakgöz, girişimci kadınlara örnek oldu.

Başarısından mutluluk duyduğunu ifade eden Ertakgöz, “Her kadın bunu başarmalı. Kadınlarımız güçlü olmalı. Hiçbir zaman hiçbir şey için pes etmesinler. Erkekten bağımsız olarak ayakları üstünde dursunlar. Başarmak, güçlü olmak güzel bir şey. Başardım, bütün kadınlarımızın da inşallah beni örnek alarak başaracaklarına inanıyorum. Çünkü kadınlarımız güçlüdür, buna inanıyorum. Her zaman bir çıkış yolu vardır. Bu nedenle evde oturmasınlar. Dün 700 liralık bir sermayeyle başladık, bugün 500 bin liraya ulaştık, yarın belki daha çok büyüyeceğiz. Hedefim zincir kurmak. Benim gibi güçlü kadınları yanıma alıp başaracağımıza inanıyorum” dedi.

“KADINLARA DESTEK OLMAK İSTİYORUM”

Ertakgöz, kadınlara destek olmak istediğini belirterek, “Küçükten de başlasalar ürünlerini getirsinler ben satarım. Hiçbir karşılık beklemeden bütün kadınlarımızın arkasındayım” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs nedeniyle zor bir süreçten geçildiğine işaret eden Ertakgöz, “Yine de pes etmedim. Şu anda 4 kişi istihdam ediyorum. Dışarıya paket servisimiz de olacak. Bu sayıyı 10 kişiye çıkarmayı düşünüyorum. Böyle bir süreçte insanların evine ekmek götürmesine vesile olduğum için mutluyum” diye konuştu.

ÜRÜNLERİ TAMAMEN ORGANİK

Bihter Ertakgöz, Artuklu Yemen Kurukahve, kuruyemiş, şekerleme ve çikolata işyerinde 12 çeşit karışık kahve ile kendi imalatları olan special kahvelerinin bulunduğunu ifade ederek, “Yine işyerimizde Gaziantep’te getirttiğimiz taze baharatlar; Mardin sabunlarımız, çerezlerimiz, ceviz, cevizli sucuklar, lokumlar, mardin’e ait özel çikolatalarımız, Siirt balı, Mazıdağı pekmezim, bitki, tropikal meyvelerimiz, kaçak çayımız, drajelerimiz var. Yani tüm ürünlerimiz organik, insanlarımıza her şeyin tazesini, her şeyin güzelini sunmak için hizmet veriyoruz. İnşallah güzel olacak” dedi.

ENİŞTEM VE KIZKARDEŞİM BÜYÜK DESTEK VERDİ

Eniştesi Mehmet Ertakgöz ile kızkardeşi Sinem Ertakgöz’ün destekleri ile işyerini açtığını dile getiren Bihter Ertakgöz, “İlk şubemiz Mardin’de açıldı. Mardin’de kız kardeşim ve eniştem birlikte işletiyor. Ana bayimiz orası, Yaklaşık 15 yıldır bu işle uğraşıyorlar. İsim hakkını bana verdiler ve 9 İlimizde de şubeleri var. Desteklerinden dolayı Mehmet Ertakgöz ve Sinem Ertakgöz’e teşekkür ediyorum. Güzel bir ilgi görüyoruz. Müşterilerimizden, Mardin’i Diyarbakır’a getirdiğimiz için teşekkür alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1175 kez okundu.
Diyarbakır - 10:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.