23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mehmet Cansız Ortaokulu’nun açılışı yapıldı

Bağlar - 13 Eylül 2021 16:46 A A

Vali Münir Karaloğlu hayırsever iş insanı Mehmet Cansız tarafından yaptırılan ortaokulun açılışını ilköğretim haftasında yaptı. Hayırsever iş insanı Mehmet Cansız’ın doğup büyüdüğü merkez Bağlar ilçesi Kaynartepe mahallesinde yaptırdığı 16 derslikli ortaokulda eğitim öğretime başlandı.

Vali Münir Karaloğlu okulun açılışında yaptığı konuşmada, yüz yüze eğitimle  çocuğa verilen sevgiyi dolduracak  hiçbir metodun olmadığını söyledi.

“EĞİTİMDE SORUNLARI ÇÖZEMEZSEK, DİĞER TOPLUMSAL SORUNLARI ÇÖZEMEYİZ”

Devletin, hükümetin eğitime çok önem verdiğini, 2005 yılından bu yana kamu bütçelerinden en büyük payın Milli Eğitim Bakanlığı’na ayırıldığını işaret eden Karaloğlu , “Eğitimde sorunları çözemezsek, diğer toplumsal sorunları çözemeyiz” dedi.

 İmkânı olan hayırseverleri okul yapmaya davet eden Karaloğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Önemli olan içerisinde bulunduğumuz topluma karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmek. Kendi mahallesine, kendi toprağına, kendi halkına, milletine olan borcunu ödüyor. Yoksa devlet yapar, geç yapar, erken yapar ama yapar. İmkânı olan hayırseverlere özellikle eğitim konusunda hayırda bulunma, hayırda yarışmanın önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.”

“GENÇ NÜFUSU TOPLUM İÇİN MİLLET İÇİN KAZANCA DÖNÜŞTÜREBİLMENİN YOLU İYİ EĞİTİMDİR”

Diyarbakır’ın genç nüfusun çok büyük bir imkan olduğunu vurgulayan Karaloğlu, bu genç nüfusu toplum için kazanca dönüştürebilmenin yolunun iyi bir eğitimden geçtiğini dile getirdi. Diyarbakır’da gelişen özel sektörü de önemsediklerini belirten Karaloğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Eğitim konusunda yapılan hem kamu yatırımları hem özel sektör yatırımları var.  Onlara da ihtiyacımız var. Eğitimde özel sektör de bir tarafından tutuyor. Diyarbakır’da eğitimin hem fiziki mekân hem de içerisindeki bizati eğitim olarak yükseldiğini önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.”

Karaloğlu Mehmet Cansız Ortaokulunu yaptırarak Milli Eğitime bağışlayan Mehmet Cansız ve ailesine teşekkür etti.

Bu haber 360 kez okundu.
Bağlar - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.