22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Memur-Sen Başkanı Ensarioğlu, Sağlık Çalışanlarının bayramını kutladı

Diyarbakır - 31 Temmuz 2020 18:28 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Diyarbakır’daki kamu hastanelerinin acil servi bölümü ile Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Çağrı Merkezini ziyaret eden Başkan Ensarioğlu, sağlık çalışanlarının Kurban Bayramlarını kutlayarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında fedakarca çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle Diyarbakır’daki kamu hastanelerinin acil bölümleri ile Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti. Sağlık Çalışanlarının bayramını kutlayan Başkan Ensarioğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında büyük bir mücadele sergileyen sağlık çalışanlarının bu tutumlarını her zaman alkışladıklarını söyledi.

Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ensarioğlu, bayramların ortak sevinçlerin ve duyguların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu vurguladı.

Memur-Sen İl Başkanı Ensarioğlu, özellikle böyle bir dönemde hastane ortamında çalışan personeller için bayramların gündelik stres ve yorgunluktan bir nebze olsun uzaklaştıran manevi bir hava barındırdığının altını çizerek, “Beden sağlığımız kadar ruh sağlımızın da korunması için bu sevgi atmosferinden faydalanmamız önem arz ediyor. Vaka sayılarımızda ciddi oranda düşüşler yaşandığı bu günlerde bayramın hem sağlık çalışanlarımıza hem de vatandaşlarımıza olumlu bir hava katacağını umut ediyorum” diye konuştu.

“KAZANIMLARIMIZI KAYBETMEYELİM”

Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlık gösterdiği bu süreçte vatandaşların da kurallara uyması gerektiğini sıralayan Ensarioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Normalleşmeye doğru gidiyoruz ancak bu dönemde çok dikkat etmemiz gereken hususlar var. Bayramda toplum içindeki bulaşlardan ziyade aile içindeki bulaşlara dikkat etmemiz lazım. Lütfen uzaktan bayramlaşalım. Bayram ziyaretleri yapmayalım. Telefonda ya da görüntülü görüşelim ancak bir araya gelmemeye dikkat edelim. Çünkü sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyenini ciddi anlamda sürdürmezsek önümüzdeki günlerde riskimiz artacaktır. Kazanımlarımızı kaybetmeyelim. Bugünler için sağlık çalışanlarımız çok büyük çaba sarf ettiler. Onların emeklerini zayi etmeyelim”

Bu haber 938 kez okundu.
Diyarbakır - 18:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.