21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Memur-Sen İl Başkanı Ensarioğlu’ndan Miraç kandili mesajı

Diyarbakır - 21 Mart 2020 19:34 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ensarioğlu mesajında Sağlık çalışanları başta olmak üzere kamu kurumlarda çalışan tüm memurların Kandilini kutlarken, vatandaşlara da koronavirüsüne karşı ‘evde kal’ çağrısında bulundu.

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, bu akşam idrak edilecek Miraç Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Koronovirüs tehdidine dikkat çeken Ensarioğlu, mesajında; “Memur-Sen İl Başkanı ve Sağlık–Sen Diyarbakır Şube Başkanı olarak öncelikle tüm İslam Âleminin Miraç kandilini kutluyorum. Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa Efendimizin, Recep ayının 27. gecesinde Miraca yükselişini gerçekleştirdiği geceyi Miraç Kandili olarak kutluyoruz ve bu mübarek geceyi de 21 Mart Cumartesi gününü 22 Mart Pazar’a bağlayan gece yani bu gece idrak edeceğiz. Bu mübarek geceyi de tıpkı diğer mübarek gün ve gecelerimiz gibi ülkemiz ile dünyamızın mutluluğu ve huzuru için içimizden gelen en samimi duyguları ifade ederek geçirmeliyiz. Bu mübarek gece vesilesiyle tüm İslam âleminin ve ülkemizin Miraç Kandili’ni kutluyor, bu kutlu gecenin ülkemiz ve tüm dünya ülkeleri için sevgi, barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“EVDE KALIN!”

Ensarioğlu, mesajında, gerek dünyada gerek ülkemizde yaşanan Koronovirüs tehlikesi ve tehdidine de değinerek, “Bilindiği gibi, bugünlerde büyük bir hastalık tehdidiyle karşı karşıyayız. Bu nedenle, başta devletimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımız ve Sağlık-Sen Şube Başkanı olarak siz değerli vatandaşlarımızın sağlığı için mümkün olduğu kadar çoklu ortamlarda bulunmayın. Evde kalın. Memur–Sen ve Sağlık–Sen ailesi olarak bu mübarek gecenin, hepimizin bu şuurda olmasına ve muhtaç olduğumuz sağlık, huzur ve sükûn için makbul duaların yapılmasına vesile olmasını dilerim” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1001 kez okundu.
Diyarbakır - 19:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.