17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Memur-Sen’de Olağanüstü Kongre heyecanı

Diyarbakır - 6 Şubat 2020 20:08 A A

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in istifa etmesiyle birlikte boşalan Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanının belirlenmesi için Hafta sonu kongre yapılacak. 70’e yakın delegenin oy kullanacağı kongrede, aralarında Diyanet-Sen Kurucu Heyeti üyesi ve Şube Başkanı Ömer Evsen, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Gümüş, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve TOÇ Bir-Sen Başkanı Erdal Ar başkan adayı oldu.

Memur-Sen Diyarbakır Şubesi uzun bir aradan sonra kongre heyecanı sardı. 22 bin üyesi bulunan Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı delegeleri, geçtiğimiz günlerde sağlık durumunu gerekçe göstererek istifa eden Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in yerine yeni başkanı belirlemek için kongreye gidiyor.

M

Memiş’in Eğitim-Bir-Sen İl Başkanlığından istifa etmesiyle birlikte Memur-Sen İl Başkanlığı da düşerken, Memur-Sen İl Başkanlığına Vekaletten atanan İsmail Koçlardan’ın başkanlığından yapılan başkanlar kurulu toplantısı ile kongre kararı alındı.

Cumartesi günü Memur-Sen İl Başkanlığı binasında düzenlenecek kongrede, başkan aday olan sayısı 5 oldu.  

Diyanet-Sen Kurucu Heyet üyesi ve 10 yıldan bu yana bilfiil Diyanet-Sen Şube Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Ömer Evsen, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Yunus Memiş’in istifasıyla birlikte yönetim tarafından başkanlığa atanan Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Gümüş ve TOÇ Bir-Sen Şube Başkanı Erdal Ar, İl Başkanlığına aday oldukları öğrenildi.

Olağanüstü Kongrede, 5 başkan adayı için 70’e yakın Memur-Sen delegesi oy kullanacak. Resmi olarak oy kullanma işlemenin tamamlanmasının ardından Memur-Sen’in yeni Diyarbakır İl Başkanı belirlenecek.

Bu haber 1551 kez okundu.
Diyarbakır - 20:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.