17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mevsimlik Tarım İşçileri ve Kadın Çiftçilere Yönelik Eğitim

Diyarbakır - 10 Şubat 2020 15:48 A A

Ferrero Fındık Değerli Tarım tarafından Diyarbakır’da mevsimlik tarım işçileri ve kadın çiftçilere yönelik eğitim verildi.

Eğitime bölgeden 60 dayıbaşı ve 45 kadın çiftçiye Ferrero Fındık Değerli Tarım çalışanları tarafından çocuk işçiliğinin önlenmesi, işçilerin çalışma ve sosyal güvenlik hakları, konaklama ve ulaşımda alınması gereken tedbirler, tarım işçilerinin göç dönemlerinde yapmaları gereken iş ve işlemler hakkında eğitim verildi.

Ayrıca kadın çiftçilere TKDK tarafından projeler hakkında sunumlar yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğünün gönderdiği uzman doktor tarafından tarım işçilere hijyen ve ilk yardım konularında bilgi verildi. Dayıbaşlarından ve kadın çiftçilerden gelen sorular, karşılaşılan sorunlar, talep ve istekler dinlenerek notlar alındı. İki günlük eğitim sonunda bölgeden ve ilimizden eğitime katılan 60 dayıbaşına tarım aracı belgisi İŞKUR tarafından verildi. Kadın çiftçilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yardım çantası, Ferrero Fındık Değerli Tarım tarafından teşekkür belgesi verildi.

Ferrero Fındık Değerli Tarım tarafından sağladıkları katılım ve katkılarından dolayı Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne, İŞKUR İl Müdürlüğüne, TKDK İl Koordinatörlüğüne, İl Sağlık Müdürlüğüne birer plaket verildi.

Kaynak: Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Basın Bürosu

Bu haber 519 kez okundu.
Diyarbakır - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.