22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mezarlıklarda koronavirüs ve perşembe denetimi

Bağlar - 30 Ekim 2020 10:51 A A

Diyarbakır’da İl Hıfzısıhha Kurulu’nun pandemi tedbirleri kapsamında mezarlık ziyaretlerini yasaklamasının ardından Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, Büyükşehir Belediyesi ve emniyet güçleriyle birlikte Yeniköy Mezarlığı’nda denetim gerçekleştirdi. Kısıtlama uygulanan 65 yaş ve üstü vatandaşlar da uyarılarak evlerine götürülmeleri sağlandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Diyarbakır İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan yeni kararların ardında mezarlık bölgelerinde sıkı denetimler uygulanmaya başlandı.

Kentin en büyük mezarlıklarından olan Yeniköy’de oluşabilecek yoğunluğa karşı zabıta ve emniyet güçleri iş başındaydı.

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi ve emniyet ile koordineli çalışarak ortak denetim gerçekleştirdi.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Giriş ve çıkışlar kapatıldı, vatandaşlara İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı hatırlatılarak toplum sağlığını korumak amacıyla alınan tedbirlere uymaları istendi. İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla kısıtlama uygulanan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik de kontroller gerçekleştiren ekipler, sabahın erken saatlerinden itibaren mezarlıklar bölgesinde aldıkları tedbirlerle öne çıktı.

Bu haber 548 kez okundu.
Bağlar - 10:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.