33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mezopotamya Caddesi ile Şanlıurfa-Elazığ yolu birbirine bağlandı

Diyarbakır - 17 Temmuz 2021 15:00 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa yolunu Elazığ yoluna bağlayan Mezopotamya Caddesini trafiğe açtı.

Büyükşehir Belediyesi, 2021 asfalt sezonunda özellikle kent merkezinde trafik akışını rahatlatacak yeni bağlantılı yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, merkez Kayapınar ilçesinde Şanlıurfa yolundan başlayan Mezopotamya Caddesi’ni Elazığ yoluna bağlayarak sürücüler için alternatif bir güzergâhı daha trafiğe açtı.

ŞANLIURFA VE ELAZIĞ YOLU ALTERNATİF GÜZERGAHLA BİRBİRİNE BAĞLANDI

Büyükşehir Belediyesi, daha önce yaşanan çeşitli sorunlar nedeniyle çözüme kavuşturarak çalışma başlattığı 1000 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde olan yolda, 90 bin metreküp kazı-dolgu, 34 bin temel alt temel, 36 bin metrekare binder ve 35 bin metrekare aşınma tabakası serdi.

Açılan yeni yolda tren raylarının geçtiği bölüme güvenlik amacıyla otomatik bariyerli hemzemin yapıldı. Ekiplerin Mezopotamya Caddesi’ne döşeyeceği 12 bin metrekare kaldırım ve 80 aydınlatma direğiyle çalışmalar tamamlanmış olacak. Asfalt serme çalışmasının tamamlanmasının ardından trafiğe açılan cadde ile, kentteki yol ağına Şanlıurfa ve Elazığ bulvarları arasında alternatif bir güzergâh eklenmiş oldu.

Bu haber 532 kez okundu.
Diyarbakır - 15:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.