11° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.57
  • DOLAR 5.81

Milli Eğitim Müdürü Ak, 2 bin öğretmen ile bir araya geldi

Bismil - 13 Eylül 2018 12:07 A A

Göreve atandığı günden itibaren eğitime yaptığı katkılardan dolayı büyük taktir gören Bismil Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, 2018-2019 Eğitim öğretim yılı öncesi öğretmenlerle buluşmaya başladı. Organize ettiği seminerlerle ilçede görev yapan 2 bin’e yakın öğretmenle görüşen Ak, Özellikle öğrencilerle ilgili eğitim kalitesini artırmak amacıyla öğretmenlerden daha özverili çalışmalarını talep etti. Ak, İnsan için hayatta ekmekten sonra en önemli şeyin eğitim olduğunu vurguladı.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Hukukçu Aydın Ak, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim-öğretim sezonu öncesi ilçedeki eğitim kalitesini daha çok artırmak adına çalışmalara başladı. Organize ettiği seminerlerle ilçede görev yapan 2 bin’e yakın öğretmenlerle görüşme fırsatı yakalayan Ak, eğitim kalitesini artırmak adına öğretmenlere tavsiye ve taleplerde bulundu.

“OKULLARA ZİYARETLERİMİZ SÜRECEK”

Düzenlediği seminerlerde konuşan Ak, Okullardaki eğitim çalışmalarının içeriklerini ve programları yerinde görmek için okulları her yıl olduğu gibi bu yılda da ziyarette bulunacağını belirterek, özellikle öğrencilerle ilgili eğitim kalitesini artırmak amacıyla öğretmenlerden daha özverili çalışmalarını istedi.

“İNSAN İÇİN HAYATTA EKMEKTEN SONRA EN ÖNEMLİ ŞEY EĞİTİMDİR”

İnsan için hayatta ekmekten sonra en önemli olgunun eğitim olduğuna vurgu yapan Ak, şunları söyledi: “Çünkü eğitim, insanın düşünce dünyasını bilgiyle imar ve inşa ederek davranışlarını düzeltir. Okullarımız öğrencilerimizi hayatta hazırlayacak yuvalardır. Dolayısıyla çocuklarımızı gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız o kadar aydınlık olacaktır.

“ÇOCUKLARIMIZIN VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE YARARLI BİREYLER OLMASI İÇİN ÇABALAMAMIZ LAZIM”

Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir. Bu amaçla okullarımızda her türlü alt yapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermeliyiz.

“VELİLERİN OLUMLU VE YÖNLENDİRİCİ KATKILARINI GÖZARDI ETMEYİN”

Velilerinde olumlu ve yönlendirici katkılarını göz ardı etmeden okul veli işbirliği içerisinde çalışılması ve çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz”

“ÜRETKEN VE ÜRÜTEN BİR GENÇLİK OLUŞTURMAK HEDEFİNDEYİZ”

Hukukçu Ak, Üretken ve üreten bir gençlik oluşturma hedeflerinde olduklarını ifade ederek, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yol olmaktan yarınlarını teminat altına alma gayretlerinden alıkoymayacaktır. Bu inançla yola çıktık ve amacımız düşünen, sorgulayan, inceleyen araştıran kafa yoran bir ilim irfan sahibi, sorumluluk sahibi, üretken ve üreten bir gençlik oluşturmaktır. Bunu başardığımızda öz değerleriyle zenginlikleriyle gelişen ve büyüyen üreten milli ve yerli güçlü bir gelecek oluşturmuş oluruz.” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞİ İNŞA ETMEDE ÖĞRETMENLER BİR GÜÇTÜR”

Öğretmenlere çağrıda bulunan AK, “Öğretmenlerimiz, nesillerin yetişmesinde ve geleceği inşa etme yolunda en büyük güçtür. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi sizlerin desteği ve özverisiyle aktarabileceğimizi bilincindeyiz.’’ Dedi.

“MİLLİ KÜLTÜRÜ VE DEĞERLERİ YAŞATMAK EĞİTİM İLE OLUR”

AK, Milli kültürü ve değerleri yaşatmanın en temel yolunun eğitimden geçtiğini dikkati çekerek, “Mukaddesatımızın ve kültürümüzün aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında en etkin rolün siz üstlenecek, çağın yeniliklerine hakim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 89 kez okundu.
Bismil - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.