12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Milli sporcudan bağımlılıkla mücadelede duyarlı davranış

Bağlar - 24 Ağustos 2020 14:17 A A

Diyarbakır Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonlarında yer alan Diyarbakırlı Milli sporcuların katılımı ile Avrupa Birliği Sivil Düşün programı çerçevesinde bağımlılıklarla mücadelede sporun önemine dikkat çekmek üzere kamu spotu çekimini gerçekleştirdi. Kamu spotunda Bağlar Belediyesi’nin milli sporcusu Sena Kızılaslan’da yer aldı.

Diyarbakır Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, bağımlılıklarla mücadelede sporun önemine dikkat çekmek üzere kamu spotu çekimini gerçekleştirdi.

“Madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan uzak durun mücadelesi” Projesi kapsamında çekilen kamu spotunda Bağlar Belediyesi’nin milli karatecisi Sena Kızılaslan da yer aldı. Kısa metrajlı kamu spotu filminde Dünya ve Avrupa şampiyonalarında milli takımlarda görev yapan milli sporcular anlamlı mesajlar verdi.

KIZILASLAN: “POTANSİYELİNİN FARKINA VAR, ÇÜNKÜ SEN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRSİN”   

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun geçen yıl belediye bünyesinde faaliyet göstermesini sağlayarak destek olduğu Sena Kızılaslan, “Potansiyelinin farkına var. Çünkü sen daha iyisini yapabilirsin. Efor sarfet, koş, terle, mücadele et. Çünkü gerçek başarılar gerçek hayatta kazanılır.” sözleriyle gençleri madde bağımlılığına karşı uyardı. Kızılaslan, toplumun tüm kesimlerini bu mücadelede duyarlı olmaya çağırdı.

ÖGER :“MİLLİ SPORCULARIMIZIN ANLAMLI MESAJLARI. DESTEKLERİ ÇOK MANİDARDIR”

Diyarbakır Yeşil Yıldız Derneği Başkanı Yahya Öger, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde bağımlılıklarla mücadelede sporun önemini belirtmek üzere kamu spotu çekilerini dile getirerek ,”Türkiye milli takımlarını temsil eden Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonlarında yer alan değişik branşlardaki milli sporcuların mesajları ve katılımı ile kamu spotunu gerçekleştirdik. Sporcularımızdan alığımız destek ve anlamlı mesajlar projemize anlam katacaktır. Eylül ayının ortalarında ulusal ve yerel basına yayınlanacak olan kamu spotlarının asıl amacı gençleri spora yönlendirmek. Sportif aktivitelerinin yaygınlaşması, çocukları ve gençleri bağımlılıktan uzak tutmak olacaktır” diye konuştu.

Bu haber 407 kez okundu.
Bağlar - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.