19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Mina Galvaniz Dubai’de ilgi odağı oldu

Diyarbakır - 6 Mart 2019 10:56 A A

Diyarbakır da yıllık ortalama 60 bin ton kapasite ile metal işleme ve galvanizleme üretimi yapan Mina Galvaniz, Birleşik Arap Emirliklerinin kalbi Dubai’de düzenlenen 44.Middle East Electricity fuarının ilgi odağı oldu.

Dubai’de düzenlenen 44.Middle East Electricity uluslararası elektrik, elektronik ve aydınlatmaların yer aldığı fuara birçok ülkenin Metal sektöründeki liderleri yerini aldı. Tüm dünya ülkelerinin yer aldığı uluslararası fuarda Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan Diyarbakır firmasının olması katılıcıların ilgi odağı oldu.

Diyarbakır’dan fuara katılım sağlamaktan oldukça mutlu olduklarını anlatan Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekrem Özekinci, Diyarbakır’ı temsil etmekten hem de kentte üretim yapmaktan gurur duyduklarını söyledi.

DİYARBAKIRDAN 22 ÜLKEYE İHRACAT

Diyarbakır’dan 6 yıl gibi kısa bir sürede 22 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini anlatan Özekinci, İngiltere, Gürcistan Ukrayna, Portekiz, Katar, Azerbeycan, Makedonya, Gana, Benin, Kuveyt, Yunanistan, Bulgaristan, Filistin, Irak, Makedonya, Ürdün, Umman ve Tacikistan gibi 22 ülkeye ihracat yaptıklarını vurguladı.

SEKTÖRÜN TALEPLERİNİ KARŞILIYORUZ

Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekrem Özekinci, “Ürün gruplarımız arasında bulunan otoyol bariyerleri, poligon aydınlatma direkleri, güneş enerjisi çelik konstrüksiyonları gibi ürünlerin sevkiyatlarımızın yanı sıra bu tür fuarlara katılım sağlayarak hem sektörün talebi olan ürün çeşitlerini arttırmaktayız hem de birçok medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır’ı tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Bu haber 715 kez okundu.
Diyarbakır - 10:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.