Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

Havuzu olmayan okuldan İl birincisi!

Diyarbakır - 5 Ağustos 2019 11:34 A A

Okullarası minikler yüzme müsabakalarında özel okulların ilk üç sırayı aldığı yarışmalarda, Mir Zanyar Özaydoğdu, büyük bir başarıya imza attı. Minik sporcu, birinci olarak Vehbi Koç İlkokuluna kupa kazandırdı ve Kaymakam Koç’un takdirini topladı.

Okullar arası minik kızlar ve erkekler yüzme müsabakaları geride kaldı. Özel okulların takım olarak ilk üç sırayı aldığı yarışmalarda, Mir Zanyar Özaydoğdu ferdi olarak birinci olarak, devlet okullarına kupa ve madalya kazandırdı.

TOPLAM 67 SPORCU KATILDI

Mardin Yolu Spor Tesislerindeki yüzme havuzunda gerçekleşen müsabakalar iki gün sürdü. 22 okul ve 67 sporcunun yer aldığı müsabakalar, minik kızlar B, minik kızlar A, minik erkekler B ve minik erkekler A kategorilerine göre gerçekleştirildi. Özel okul ve kolejlerin ilk üç sırayı aldığı yarışmalara Vehbi Koç İlkokulu adına katılan Mir Zanyar Özaydoğdu, 50 metre kurbağa dalında birinci oldu.

KAYMAKAM, KARNE VERDİ

Bu yarışmada tüm rakiplerini geride bırakan minik sporcunun elde ettiği başarı, Vehbi Koç İlköğretim Okulunda büyük yankı uyandırdı.  Vehbi Koç İlköğretim Okuluna giden Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, Mir Zanyar Özaydoğdu’yu kutladı.  Kaymakam Koç, burada hem sporcuyu kutladı hem de ona emek veren öğretmenlerini tebrik etti.

Bu haber 493 kez okundu.
Diyarbakır - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.